بررسی تخصصی

شکایت دارندگان آیفون 14 پرو از برنامه دوربین “آهسته”.

برخی از دارندگان آیفون 14 پرو با برنامه دوربین با شکایات متعدد مشکل دارند MacRumors انجمن‌ها نشان می‌دهند که وقتی دوربین باز می‌شود چند ثانیه طول می‌کشد تا بارگذاری شود.

دوربین های عقب آیفون 14 پرو
کاربران متأثر می بینند که پس از ضربه زدن روی نماد برنامه دوربین، فعال شدن برنامه دوربین چهار تا پنج ثانیه طول می کشد و این مشکل پس از یک بار باز شدن دوربین رخ می دهد. از جانب MacRumors خواننده Sephiroth0:

من همین مشکل را با آیفون 14 پرو (غیر مکس) خود دارم. هنگام راه اندازی مجدد تلفن و راه اندازی برنامه دوربین، دوربین بلافاصله روشن می شود. پس از بستن و باز کردن برنامه دوربین، همیشه 4 تا 5 ثانیه طول می کشد تا دوربین روشن شود. من برنامه های دیگر را با استفاده از دوربین تست کرده ام و در آنجا فورا روشن می شود. من فرض می کنم این یک اشکال SW است.

اگر برنامه دوربین به صورت دستی بسته شده باشد و دوباره باز شود، یا پس از راه اندازی مجدد نرم افزار، مشکل رخ نمی دهد. به نظر می‌رسد این حالت منحصراً زمانی رخ می‌دهد که برنامه دوربین در پس‌زمینه اجرا شده باشد، و این مشکلی نیست که به نظر می‌رسد همه کاربران را تحت تأثیر قرار دهد. شکایات در درجه اول از طرف کاربران آیفون 14 پرو و ​​پرو مکس است و در همه حالت های عکس اتفاق می افتد.

در آزمایش خودمان، با مشکل مشابهی مواجه شدیم که برنامه دوربین چند ثانیه طول می‌کشد تا باز شود، اما هر بار که برنامه را باز می‌کردیم، این اتفاق نیفتاد. MacRumors خوانندگان متوجه شده اند که این مشکل به برنامه دوربین محدود می شود و برنامه های دوربین شخص ثالث را تحت تاثیر قرار نمی دهد و همچنین به نظر نمی رسد زمانی که برنامه دوربین به جای حالت عکس روی حالت فیلم قرار می گیرد، این اتفاق نمی افتد.

به نظر نمی رسد که به روز رسانی iOS 16.0.1 این مشکل را برای کسانی که تحت تأثیر قرار گرفته اند برطرف کند. راه‌اندازی مجدد آیفون به‌طور دائمی مشکلی ایجاد نمی‌کند، و همچنین بازنشانی کارخانه‌ای دستگاه نیز مشکلی ایجاد نمی‌کند. مقداری MacRumors خوانندگان حدس می زنند که این می تواند یک مشکل مدیریت RAM باشد. از جانب MacRumors عضو انجمن xyz2610، که یک ویدیو را نیز به اشتراک گذاشت:

من به تازگی متوجه شدم که ممکن است مشکل مدیریت RAM در برنامه دوربین باشد. وقتی رم آیفون 14 پرو خود را پاک می‌کنم، ابتدا لمس کمکی را در تنظیمات دسترسی فعال می‌کنم، سپس ولوم بالا، کاهش صدا را فشار می‌دهم و دکمه پاور را نگه می‌داریم تا منوی خاموش شدن بالا بیاید و سپس دکمه Home را در منوی لمسی کمکی برای پاک کردن طولانی فشار می‌دهم. رم، برنامه دوربین همیشه در اولین تلاش به سرعت راه اندازی می شود. با این حال، برای راه اندازی بعدی برنامه دوربین، باز کردن برنامه هنوز حدود 5 ثانیه طول می کشد.

آهسته بارگذاری تنها مشکلی نیست که دوربین را تحت تأثیر قرار می دهد. مدل‌های آیفون 14 پرو نیز با نویز ایستا یا کلیک از دوربین مواجه شده‌اند و هنگام ضبط ویدیو با استفاده از برنامه‌های شخص ثالث مشکل اساسی وجود دارد. در برنامه هایی مانند اسنپ چت، تیک تاک و اینستاگرام، دوربین به طور غیرقابل کنترلی می لرزد و باعث لرزش فیلم می شود. برخلاف برنامه دوربین با بارگیری آهسته، این مشکل به برنامه های شخص ثالث محدود می شود.

چندگانه MacRumors خوانندگان مشکلات دوربین را به اپل گزارش کرده‌اند و احتمالاً در حال انجام است. به زودی می‌توانیم به‌روزرسانی iOS 16 را ببینیم که بسیاری از باگ‌هایی را که به نظر می‌رسد دستگاه‌های جدید تجربه می‌کنند، برطرف می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا