بررسی تخصصی

شیشه آیفون 14 دارای دوام برابر با آیفون 13 است

با عرضه آیفون‌های جدید، یوتیوب‌برها همیشه یک سری آزمایش‌های غیرعلمی دوام را بررسی می‌کنند، به این امید که بینشی در مورد دوام جدیدترین آیفون‌ها به ما ارائه دهند. ما اوایل امروز تست های سقوط آیفون 14 پرو را برجسته کردیم و فکر کردیم که چند تست خراش را نیز برای علاقه مندان به اشتراک بگذاریم.

YouTuber JerryRigEverything با استفاده از مقیاس سختی معدنی Mohs یک آزمایش خراش سالانه بر روی آیفون های جدید انجام می دهد و با آیفون 14، نتایج مطابق انتظار بود. اپل همچنان از همان سپر سرامیکی استفاده شده در آیفون 12 و آیفون 13 استفاده می کند و خراش های ضعیفی در سطح سختی 6 مشاهده شد.

خراش‌های بسیار محسوس‌تری در ابزار سطح 7 ظاهر شد، که دقیقاً همان نتیجه‌ای است که قبل از آن در آیفون 13 و آیفون 12 مشاهده شده بود، بنابراین امسال هیچ بهبود بی‌صدایی در دوام نمایشگر وجود ندارد.

فریم آلومینیومی به راحتی خراشیده می شود، که جای تعجب نیست، و لنز دوربین کریستالی یاقوت کبود در سطح 6 خراشیده می شود، که قابل توجه است زیرا یاقوت کبود معمولاً در سطح 9 در مقیاس سختی Mohs قرار می گیرد.

سایر یوتیوب‌برها دستگاه‌های آیفون 14 را در معرض چکش، چاقو، پیچ و ابزارهای دیگر قرار دادند تا دوام خود را نشان دهند، اما به‌دست آوردن اطلاعات مفید از آزمایش‌هایی مانند این دشوار است. این می‌تواند تاثیرگذار باشد که مدل‌های آیفون 14 قبل از ظاهر شدن خراش چقدر آسیب می‌بینند، اما شرایط دنیای واقعی متفاوت است و زاویه اشتباه یا لبه اشتباه روی ابزار می‌تواند باعث خراش در یک موقعیت شود، در حالی که ممکن است در موقعیت دیگر نباشد.

اپل ادعای خاصی درباره دوام قابل توجهی در مورد مدل‌های آیفون ۱۴ و آیفون ۱۴ پرو نکرد، زیرا آیفون‌های جدید از اجزای شیشه‌ای مشابه مدل‌های نسل قبل آیفون ۱۳ استفاده می‌کنند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا