بررسی تخصصی

طراحی مجدد آیفون 15 در لیست آرزوهای کاربران برتر است، اما فرم فاکتور «مینی» هنوز طرفداران خود را دارد

طبق نظرسنجی انجام شده توسط SellCell، کاربران همچنان خواهان یک آیفون با فرم فاکتور “مینی” هستند، اما طراحی مجدد کامل مطلوب ترین ویژگی از سری آیفون 15 است.

ویژگی آیفون 14 در مقابل آیفون 15
SellCell از بیش از 2500 کاربر آیفون در ایالات متحده خواسته است تا داده های آن را جمع آوری کنند. محبوب‌ترین دستگاه اپل برای خرید در طول تعطیلات امسال، آیفون است که 37.4 درصد از پاسخ‌دهندگان نظرسنجی قصد دارند برای کریسمس یک دستگاه بخرند. ایرپادها با 18.7 درصد از پاسخ دهندگان در جایگاه دوم قرار دارند و اپل واچ با 16.3 درصد در رتبه بعدی قرار دارند. HomePod mini کم محبوب ترین دستگاه اپل برای خرید برای کریسمس است و تنها 2.9 درصد از پاسخ دهندگان قصد خرید آن را دارند. همچنین شایان ذکر است که 40.6 درصد از پاسخ دهندگان هیچ برنامه ای برای استفاده از دستگاه اپل برای تعطیلات نداشتند.

نظرسنجی sellcell تعطیلات 2022


وقتی از آنها پرسیده شد که آیا برنامه‌هایی برای ارتقا به مدل آیفون 14 دارند، 13.6 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که قبلاً این کار را انجام داده‌اند – اما 29.7 درصد دیگر هنوز برنامه‌هایی برای انجام این کار در آینده نزدیک دارند. از 56.7 درصدی که برنامه ای برای ارتقا ندارند، 45.3 درصد گفته اند که قصد دارند گوشی فعلی خود را برای مدت طولانی تری نگه دارند و 5.1 درصد نیز گفته اند که منتظر راه اندازی خط تولید آیفون 15 در سال آینده هستند. 2.4 درصد از پاسخ دهندگان ظاهراً منتظر عرضه نسل چهارم آیفون SE هستند. 59.4 درصد از پاسخ دهندگانی که قصد خرید یک مدل آیفون 14 را دارند، می گویند که خوشحال هستند که پنج هفته منتظر بمانند تا یک دستگاه جدید را در دست بگیرند.

نمودار بررسی سلسله ارتقاء آیفون 14


هنگامی که به طور خاص از آنها پرسیده شد که آیا آیفون 14 پلاس را دوست دارند یا خیر، 20.4 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که قبلاً یک آیفون داشته اند یا قصد دارند به زودی آن را بخرند. 22.5 درصد گفتند که خیلی گران است، 12.1 درصد گفتند که خیلی بزرگ است، 7.8 درصد گفتند که ترکیب ضعیفی از ویژگی ها در مقایسه با iPhone 14 Pro دارد، 6.6 درصد گفتند که قیمت آن خیلی نزدیک به iPhone 14 Pro است. و 6.6 درصد گفته اند که دستگاه کوچکتر «آیفون مینی» را ترجیح می دهند.

نمودار بررسی iphone 14 plus sellcell


با نگاهی به مدل‌های آیفون 15، زیبایی‌شناسی در خط مقدم پاسخ‌های نظرسنجی قرار داشت وقتی از آنها پرسیده شد که بیشتر از همه از سری جدید آیفون‌های سال آینده چه می‌خواهند. 35.2 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که بیش از همه مشتاق دیدن یک تعمیر اساسی برای دستگاه هستند، در حالی که 30.3 درصد بیشتر مایل به دیدن گزینه های رنگی جدید هستند.

28.8 درصد خواهان بازگشت لوازم جانبی مانند EarPods و آداپتور برق، 23.9 درصد می‌خواهند آیفون 15 دارای دوربین زوم پریسکوپ باشد، 23.6 درصد مایلند بازگشت Touch ID را ببینند، 20.3 درصد می‌خواهند آیفون به USB تبدیل شود. C و 11.7 درصد خواهان گسترش جزیره پویا در کل طیف مدل‌های آیفون 15 هستند. 8.5 درصد خواهان بازگشت ضریب فرم «مینی» در خط تولید آیفون 15 هستند، که منطقی است با توجه به اینکه 6.6 درصد از مردم از خرید آیفون 14 پلاس خودداری می کنند زیرا دستگاه های کوچکتر را ترجیح می دهند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا