بررسی تخصصی

مدل‌های آیفون 16 در دوره آموزشی برای ویژگی‌های انحصاری هوش مصنوعی که در iOS 18 ارائه می‌شوند

اپل در WWDC 2024 یک نسخه توربو شارژ سیری با مدل‌های زبان بزرگ (LLM) را معرفی خواهد کرد که در iOS 18 عرضه خواهد شد، اما طبق شایعات جدید، برخی از ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی مولد می‌توانند منحصر به مدل‌های آیفون 16 باشند. .

ویژگی iPhone 16 Side 2
ماه گذشته، بلومبرگ خبرنگار مارک گورمن فاش کرد که اپل در حال توسعه مجموعه‌ای از ویژگی‌ها است که از هوش مصنوعی مولد استفاده می‌کنند، از جمله «نسخه هوشمندتر سیری» و ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی مبتنی بر LLM که در iOS 18 و iPadOS 18 قرار خواهند گرفت.

گورمن گفت اپل هنوز در حال بحث است که آیا هوش مصنوعی مولد را به پردازش روی دستگاه محدود کند، آن را از طریق فضای ابری استقرار دهد یا رویکرد ترکیبی ترکیبی از این دو را اتخاذ کند. به هیچ وجه ذکر نشده است که آیا برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی به معماری سخت‌افزاری خاصی نیاز دارند یا به همه مدل‌هایی که قادر به اجرای iOS 18 هستند فروکش می‌کند.

با این حال، طبق اطلاعات جدیدی که به‌طور مستقل توسط افشاگر @Tech_Reve به اشتراک گذاشته شده است، iOS 18 با استفاده از هوش مصنوعی مبتنی بر ابر، LLM جدید این شرکت را به میلیون‌ها دستگاه موجود می‌آورد، در حالی که ویژگی‌های جدید هوش مصنوعی روی دستگاه احتمالاً در انحصار آیفون 16 باقی خواهند ماند.

از نظر ویژگی‌های iOS 18، منابع Gurman به تعامل اصلاح‌شده بین سیری و اپلیکیشن Messages اشاره می‌کنند که کاربران را قادر می‌سازد تا سوالات پیچیده را مطرح کنند و جملات را به‌طور خودکار تکمیل کنند. همچنین ممکن است لیست‌های پخش موسیقی Apple Music و ادغام با برنامه‌های بهره‌وری مانند Pages و Keynote را ببینیم، مانند نوشتن به کمک هوش مصنوعی و ایجاد عرشه اسلاید. جایی که این پتینه ادغام هوش مصنوعی به نیازمندی های سخت افزاری جدید تبدیل می شود هنوز ناشناخته است.

اپل در حال طراحی تراشه های جدید سری A برای سری آیفون 16 است که بر اساس آخرین گره 3 نانومتری N3E TSMC ساخته شده است. البته انتظار می‌رود کارایی و عملکرد بهبود یابد، اما می‌تواند مزایای دیگری نیز داشته باشد که به اهداف هوش مصنوعی اپل کمک می‌کند. شایان ذکر است، TSMC تنها سازنده پردازنده‌های قدرتمند H100 و A100 AI Nvidia است، سخت‌افزاری که ابزارهای هوش مصنوعی مانند ChatGPT را تامین می‌کند و در اکثر مراکز داده هوش مصنوعی نیز استفاده می‌شود.

همچنین شایعه شده است که تمامی مدل های سری آیفون 16 دارای یک دکمه اضافی هستند که هنوز هدف از آن را نمی دانیم. نسخه‌های داخلی آیفون 16 که اپل روی آن کار می‌کند شامل یک دکمه خازنی اضافی است که در داخل با نام «دکمه ضبط» شناخته می‌شود.

این دکمه در همان سمت دکمه پاور قرار دارد و یک دکمه خازنی است که قادر است فشار و لمس را تشخیص دهد و هنگام فشار دادن بازخورد لمسی ارائه دهد. هنوز هیچ صحبتی در مورد اینکه این دکمه برای چه مواردی استفاده می شود وجود ندارد، اما احتمالاً می تواند برنامه های کاربردی غیرقابل پیش بینی هوش مصنوعی داشته باشد.

گفته می شود که اپل در مسیری قرار دارد که سالانه 1 میلیارد دلار برای تحقیقات هوش مصنوعی هزینه کند و برخی از بزرگترین نام های اجرایی این شرکت بر توسعه نظارت می کنند، از جمله معاون ارشد مهندسی نرم افزار کریگ فدریگی، معاون ارشد یادگیری ماشین و استراتژی هوش مصنوعی جان جیاناندریا. و معاون ارشد خدمات ادی کیو.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا