بررسی تخصصی

آیفون 16 ممکن است دارای صفحه نمایش OLED سامسونگ با انرژی کارآمدتر باشد

آیفون 16 سال آینده به لطف مجموعه مواد OLED جدیدی که طبق گزارش ها توسط سامسونگ به طور خاص برای اپل در حال توسعه است، می تواند از صفحه نمایش کم مصرف تری برخوردار باشد.

آیفون 16 ممکن است دارای صفحه نمایش OLED سامسونگ با انرژی کارآمدتر باشد
مجموعه مواد شامل اجزای مختلفی برای صفحه نمایش های OLED، مانند لایه های درپوش (CPL) است که ویژگی های نوری صفحه را تنظیم می کند. هر جزء توسط یک سازنده متخصص تولید شده و در اختیار سامسونگ قرار می گیرد و سپس از آنها برای ساخت پنل OLED نهایی استفاده می کند.

ترکیب متفاوتی از مواد در مجموعه می‌تواند ویژگی‌های پنل OLED مانند طول عمر، روشنایی، دقت رنگ، یا کارایی ساخت را تغییر دهد.

در آوریل، الک گزارش داد که سامسونگ از مجموعه مواد «M12» خود برای مدل‌های آیفون 15 امسال استفاده می‌کند، در حالی که مجموعه جدیدی از مواد OLED با نام «M14» را به‌ویژه برای آیفون‌های 2024 اپل توسعه می‌دهد. دلیل دقیق توسعه در آن زمان مشخص نبود، اما گزارش جدیدی از این رسانه کره‌زبان نشان می‌دهد که می‌تواند مربوط به کارآمدتر کردن پنل OLED در مصرف انرژی باشد.

به نقل از تحلیلگر کره ای Ubi Research Daejeong Yoon، الک اکنون گزارش می دهد که نقشه راه توسعه OLED سامسونگ بر روی جایگزینی مواد فلورسنت آبی با فسفرسانس آبی متمرکز شده است که می تواند مصرف انرژی کلی یک پنل OLED را کاهش دهد.

به گفته یون، سامسونگ در ابتدا قصد داشت از مواد کم مصرف تر در پنل های OLED که برای انواع گوشی های تاشو در سال 2024 ساخته شده است استفاده کند، اما توسعه آن آسان نیست و سامسونگ می تواند در عوض آن را برای مجموعه متریال M14 اپل رزرو کند.

به نقل از یون، پس از عرضه آیفون 16 در سال آینده، M14 در سال 2025 برای آیفون 17 اعمال خواهد شد و دوره درخواست مجموعه مواد OLED اپل آیفون به دو سال افزایش خواهد یافت.

طبق منابع متعدد، انتظار می‌رود آیفون 16 پرو و ​​آیفون 16 پرو مکس دارای اندازه‌های نمایشگر بزرگ‌تری باشند. آیفون 16 پرو دارای صفحه نمایشی با اندازه 6.27 اینچ (گرد تا 6.3) خواهد بود، در حالی که انتظار می رود آیفون 16 پرو مکس دارای صفحه نمایشی با اندازه 6.85 اینچ (گرد به 6.9) باشد.

گزارش قبلی در ماه سپتامبر نشان داد که پنل‌های OLED آیفون 16 می‌توانند از فناوری میکرو لنز برای حفظ یا افزایش روشنایی نمایشگرها استفاده کنند و در عین حال مصرف انرژی آنها را کاهش دهند.

در همین حال، گزارش قبلی در ماه مه ادعا کرد که اپل قصد دارد به منظور کاهش اتکای خود به سامسونگ و افزایش کنترل خود بر عرضه، به تولید انبوه نمایشگرهای پیشرفته‌تر microLED بپردازد و زمینه را برای تحقق هدف نهایی خود برای آوردن فناوری نسل بعدی به آیفون‌ها فراهم کند. .

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا