بررسی تخصصی

ویژگی گواهینامه رانندگی آیفون در برنامه کیف پول اکنون در مریلند موجود است

ساکنان مریلند اکنون می توانند گواهینامه رانندگی یا شناسه ایالتی خود را به برنامه کیف پول در آیفون و اپل واچ اضافه کنند و راهی راحت و بدون تماس برای نمایش مدارک هویت یا سن ارائه دهند. این ویژگی برای اولین بار در ماه مارس در آریزونا راه اندازی شد.

ویژگی گواهینامه رانندگی آیفون در برنامه کیف پول اکنون در مریلند موجود است
هنگامی که این ویژگی در آریزونا راه اندازی شد، اپل گفت که ایالات دیگر ایالات متحده گواهینامه های رانندگی و شناسه های ایالتی را به زودی در برنامه کیف پول ارائه خواهند کرد، از جمله کلرادو، هاوایی، می سی سی پی و اوهایو و همچنین قلمرو پورتوریکو. اپل همچنین قبلاً اعلام کرده بود که جورجیا، کانکتیکات، آیووا، کنتاکی، اوکلاهاما و یوتا قصد دارند این ویژگی را به ساکنان ارائه دهند، اما مشخص نیست که هر ایالت چه زمانی قصد دارد این قابلیت را ارائه دهد.

برای افزودن شناسه به آیفون، ساکنان مریلند می‌توانند روی دکمه «+» در گوشه سمت راست بالای برنامه Wallet ضربه زده و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنند.

این ویژگی فقط در ایالات متحده موجود است و به آیفون 8 یا جدیدتر با iOS 15.4 یا جدیدتر یا اپل واچ سری 4 یا بالاتر با watchOS 8.4 یا بالاتر نیاز دارد. اپل هنوز اعلام نکرده است که آیا این ویژگی در آینده در کشورهای دیگری نیز عرضه خواهد شد یا خیر.

در حال حاضر، شناسه‌های موجود در برنامه کیف پول فقط در پست‌های بازرسی منتخب TSA در فرودگاه‌های منتخب ایالات متحده ارائه می‌شوند و اپل به مسافران توصیه می‌کند برای تأیید در دسترس بودن، علائم پست بازرسی TSA را بررسی کنند. اداره وسایل نقلیه موتوری مریلند گفت ساکنان باید همچنان گواهینامه رانندگی فیزیکی یا کارت شناسایی خود را همراه خود داشته باشند و خاطرنشان کرد که مجری قانون در حال حاضر گواهینامه رانندگی مریلند یا شناسه های موجود در برنامه کیف پول را نمی پذیرد.

پس از اضافه شدن گواهینامه رانندگی یا شناسه به برنامه کیف پول، کاربران می توانند به سادگی روی آیفون یا اپل واچ خود بر روی یک خواننده هویت در ایست بازرسی TSA ضربه بزنند، بدون اینکه کارت فیزیکی خود را خارج کنند. به گفته اپل، کاربران اعلانی را در دستگاه خود مشاهده می کنند که اطلاعات خاصی را که توسط TSA درخواست می شود، نمایش می دهد و تنها پس از تأیید مجوز با Face ID یا Touch ID، اطلاعات هویتی درخواستی از دستگاه آنها منتشر می شود.

طبق گفته اپل، کاربران نیازی به باز کردن قفل، نشان دادن یا تحویل دستگاه خود به افسر TSA برای ارائه گواهینامه رانندگی یا شناسه تلفن همراه خود ندارند.

اپل گفت که این ویژگی با در نظر گرفتن حریم خصوصی و امنیت طراحی شده است. هنگام افزودن شناسه به برنامه کیف پول، کاربران باید از چهره خود عکس بگیرند که به صورت ایمن برای تأیید در اختیار دولت صادرکننده قرار می‌گیرد. همچنین از کاربران خواسته می شود تا یک سری حرکات صورت و سر را در طول فرآیند راه اندازی انجام دهند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا