بررسی تخصصی

جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، 12 ابزار مورد علاقه خود را در تجارت به اشتراک می گذارد

جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، که هنوز هم در تولید محصولات با اپل شریک است، 12 ابزار طراحی ضروری خود را برای ساخت، علامت گذاری، اندازه گیری و حمل هر روز با خود فاش کرده است.

جانی آیو، مدیر سابق طراحی اپل، 12 ابزار مورد علاقه خود را در تجارت به اشتراک می گذارد
این لیست در شماره ویژه ظاهر می شود فایننشال تایمزمجله «چگونه خرج کنیم» (با دیوار پرداخت)، که آیو سردبیر مهمان آن است و طراح از این فرصت استفاده می کند تا تمرکز خود را بر وسواس «ساختن» بگذارد.

 • آچار گشتاور – آچار گشتاور قابل تنظیم Snap-On، 455 پوند
 • Tonearm – Linn Titanium Ekos SE tonearm، 5645 دلار، basilaudio.com
 • کلیدهای هگز – مجموعه کلیدهای شش گوش با کد رنگی ویها، از 3.69 دلار
 • پوشه کاغذی – پوشه کاغذی، hwebber.co.uk
 • نوار اندازه گیری – نوار اندازه گیری چرم هرمس در جیب، 530 دلار
 • Loupe – ذره بین تاشو برنجی قدیمی توسط Leitz Wetzlar، از مجموعه شخصی Ive
 • قلم فواره – خودکار قدیمی توسط Montegrappa، از مجموعه شخصی Ive
 • پاک کن – پاک کن Graf Von Faber-Castell با روکش پلاتین، 100 پوند، jacksonsart.com
 • جعبه مداد – کیف چرمی قدیمی توسط Visvim، از مجموعه شخصی Ive
 • نقاله – نقاله شیبدار جهانی Mitutoyo 6in، 264 پوند
 • عمق سنج – میکرومتر عمق Starrett 440Z-3RL، 355 دلار
  ایستگاه هواشناسی – ساعت و ایستگاه هواشناسی کشتی Wempe Navigator II، 1960 دلار

آیو هیچ توضیحی در مورد اینکه چه چیزی این لیست را تشکیل می‌دهد یا محصولات خاصی که به او در طراحی آن‌ها کمک کرده‌اند، ارائه نمی‌کند، اما در قطعه‌ای جداگانه که در آن آیو و مارک نیوسون، طراح LoveFrom درباره تجهیزات کارگاه خود در Cotswolds صحبت می‌کنند، او نظر می‌دهد:

“در ماشین‌ها و ابزارها زیبایی و لذت وجود دارد. آنها دیگر تنها وسیله‌ای برای رسیدن به هدف نیستند. من فکر می‌کنم ظرافت ذاتی در یک ابزار موثر وجود دارد که معمولاً به زیبایی کنجکاو منجر می‌شود.”

بعداً در مکالمه، آیو به یاد می‌آورد که چگونه نیوسون به او کمک کرد تا با چالش‌هایی که در کار بر روی اپل واچ با آن روبرو بود، روبرو شود و چگونه با طراحی فیزیکی «واقعاً مشکل داشت».

من فکر می‌کنم کار ما روی اپل واچ با هم حاکی از یک همکاری شاد و مؤثر در یک زمان خاص است. من به شدت احساس کرده بودم که فرصت مهمی برای ایجاد یک محصول بسیار شخصی و مفید وجود دارد که بتوان آن را روی مچ قرار داد. من زمان زیادی را صرف مبارزه با ایده های بزرگ و مسائل اساسی رابط کردم، اما به نوعی تصور می کردم که کار روی شی واقعی نسبتاً ساده خواهد بود.

وقتی معماری اولیه ایده تعریف شد، من واقعاً با طراحی فیزیکی مشکل داشتم. از همان محل مبارزه بود که از شما کمک خواستم. در حالی که برای من متواضع بود، فکر می کنم با هم به سرعت به طراحی نهایی رسیدیم. ما به کار افتخار می کنیم. من همیشه امیدوارم بتوانم به آن حس اجتناب ناپذیری دست پیدا کنم، آن سادگی در جایی که واقعاً جایگزین منطقی به نظر نمی رسد.

آیو در سال 2019 پس از ترک سمت خود در اپل، LoveFrom را با Newson تأسیس کرد. در آن زمان، این غول فناوری گفت که یکی از مشتریان اصلی Ive باقی خواهد ماند، اما از آن زمان تاکنون کدام محصولات اپل در طراحی آنها کمک کرده است. اپل گفت که Ive در طراحی iMac 24 اینچی رنگارنگ که در آوریل عرضه شد نقش داشته است، اما مشخص نیست که آیا این کار پس از ترک آیو از شرکت رخ داده است یا خیر.

هنوز مشخص نیست که چند کارمند برای LoveFrom کار می کنند، اما آیو حداقل چهار نفر از همکاران سابق اپل خود را برای همکاری با او در شرکت استخدام کرد، از جمله وان سی، کریس ویلسون، پچ کسلر و جف تیلر.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا