بررسی تخصصی

iOS 16: نحوه برداشتن سوژه ها از تصاویر در وب

در iOS 16 که در حال حاضر در نسخه بتا است، اپل امکان جداسازی سوژه یک عکس را از پس زمینه آن فراهم کرده است تا بتوانید آن را برای استفاده در جاهای دیگر در کلیپ بورد کپی کنید. این ویژگی برای تصاویر در وب نیز کار می کند. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید چگونه کار می کند.


با iOS 16، اپل قابلیت Visual Look Up خود را برای عکس‌ها به حدی افزایش داده است که اکنون می‌توانید سوژه‌ها را مستقیماً از تصاویر بیرون بکشید و نه تنها در برنامه Photos، بلکه در Safari نیز کار می‌کند. این بدان معناست که می توانید سوژه ها را از تصاویری که در وب پیدا کرده اید جدا کنید و سپس آنها را در برنامه دیگری به اشتراک بگذارید.

  1. در Safari، یک صفحه وب با یک تصویر که حاوی یک موضوع کاملاً مشخص است پیدا کنید.
  2. روی تصویر طولانی فشار دهید و انتخاب کنید کپی موضوع از منوی پاپاور

    سافاری

  3. اکنون از Safari خارج شده و سپس Messages، Mail، Notes یا برنامه دیگری که تصاویر را می پذیرد راه اندازی کنید.
  4. در برنامه انتخابی، روی فیلد ورودی به مدت طولانی فشار دهید و روی Paste در منوی popover ضربه بزنید تا سوژه ایزوله خود را وارد کنید.

    سافاری

توجه داشته باشید که این ویژگی در مرورگرهای شخص ثالث مانند کروم یا فایرفاکس کار نمی کند. همچنین از یادگیری ماشینی پیشرفته و تجزیه و تحلیل تصویر استفاده می کند، بنابراین فقط در تلفن های دارای تراشه A12 Bionic یا جدیدتر در دسترس است.

پردازنده A12 Bionic در سال 2018 در iPhone XS، iPhone XS Max و iPhone XR عرضه شد، بنابراین برای کارکرد آن باید از یکی از این آیفون‌ها یا مدل‌های بعدی استفاده کنید.

برچسب: سافاری

این مقاله، “iOS 16: نحوه برداشتن سوژه ها از تصاویر در وب” اولین بار در MacRumors.com ظاهر شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا