بررسی تخصصی

حالت Lockdown در حال گسترش به ساعت اپل با watchOS 10

با iOS 16، iPadOS 16 و macOS Ventura سال گذشته، اپل حالت قفل را معرفی کرد، یک تنظیمات امنیتی اختیاری که برای محافظت از “تعداد بسیار کمی” کاربرانی که ممکن است در معرض خطر “حملات سایبری بسیار هدفمند” از سوی شرکت‌های توسعه‌دهنده حمایت دولتی باشند طراحی شده است. نرم افزارهای جاسوسی مانند روزنامه نگاران، فعالان و کارمندان دولت.

ویژگی حالت قفل
با شروع iOS 17 و watchOS 10، فعال کردن حالت Lockdown در آیفون، حالت Lockdown را در Apple Watch جفت شده نیز روشن می کند. اپل می‌گوید حالت قفل، سطح امنیتی «بسیار» را با محدودیت‌های شدید در برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و ویژگی‌ها فراهم می‌کند.

هنگام راه اندازی، حالت قفل شامل محافظت های زیر بود:

  • در برنامه پیام‌ها، اکثر انواع پیوست پیام به غیر از تصاویر مسدود شده‌اند و برخی از ویژگی‌ها مانند پیش‌نمایش پیوند در دسترس نیستند.
  • تماس‌های دریافتی FaceTime از افرادی که قبلاً با آنها تماس نگرفته‌اید مسدود شده‌اند. دعوت‌نامه‌های دریافتی برای سایر سرویس‌های اپل از افرادی که قبلاً آنها را دعوت نکرده‌اید نیز مسدود می‌شوند.
  • در سافاری و سایر مرورگرهای WebKit، برخی از فناوری‌های پیچیده وب و ویژگی‌های مرور، از جمله کامپایل جاوا اسکریپت به‌موقع (JIT) غیرفعال هستند، مگر اینکه کاربر یک سایت مورد اعتماد را از حالت قفل خارج کند.
  • آلبوم‌های اشتراک‌گذاری شده در برنامه Photos حذف می‌شوند و دعوت‌نامه‌های آلبوم مشترک مسدود می‌شوند.
  • هنگامی که دستگاه قفل است، اتصالات سیمی با سایر دستگاه ها/لوازم جانبی مسدود می شود.
  • نمایه های پیکربندی را نمی توان نصب کرد، و دستگاه نمی تواند در مدیریت دستگاه تلفن همراه (MDM) ثبت نام کند، در حالی که حالت قفل روشن است.

در یک بیانیه مطبوعاتی هفته گذشته، اپل اعلام کرد که در حال گسترش حفاظت‌های Lockdown Mode است تا «پیش‌فرض‌های اتصال بی‌سیم ایمن‌تر، مدیریت رسانه، پیش‌فرض‌های اشتراک‌گذاری رسانه، جعبه‌شنود و بهینه‌سازی‌های امنیت شبکه» را در بر بگیرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا