بررسی تخصصی

استاندارد خانه هوشمند Matter رسما راه اندازی شد، پشتیبانی می تواند در iOS 16.1 ارائه شود

اتحاد استانداردهای اتصال و اعضای آن شامل اپل، گوگل، آمازون، سامسونگ و دیگر سازندگان خانه های هوشمند، امروز عرضه رسمی استاندارد لوازم جانبی خانه هوشمند Matter 1.0 را اعلام کردند.

راه اندازی ماده
شرکت‌هایی که موافقت کرده‌اند از Matter پشتیبانی کنند، اکنون همه منابعی را که برای شروع پیاده‌سازی Matter در پلتفرم‌های خود نیاز دارند، در اختیار دارند، بنابراین می‌توانیم به زودی شاهد ادغام Matter توسط اپل در HomeKit باشیم. در واقع، iOS 16.1 در حال ایجاد زمینه برای Matter است، بنابراین Matter می تواند با راه اندازی به روز رسانی معرفی شود.

توبین ریچاردسون، رئیس و مدیر عامل اتحادیه استانداردهای اتصال، می‌گوید: «آنچه به عنوان مأموریتی برای کشف پیچیدگی‌های اتصال آغاز شد، منجر به Matter شد، یک پروتکل واحد مبتنی بر IP جهانی که اساساً اینترنت اشیا را تغییر خواهد داد. “این نسخه اولین گام در سفری است که جامعه و صنعت ما برای ساده‌تر، ایمن‌تر کردن و ارزشمندتر کردن اینترنت اشیا صرف نظر از اینکه چه کسی هستید یا در کجا زندگی می‌کنید. با حمایت جهانی از سوی شرکت‌های بزرگ و کوچک، امروز Matter 1.0 آزادی بیش از یک نقطه عطف برای سازمان و اعضای ما است؛ این جشنی است از آنچه ممکن است.”

با راه‌اندازی Matter 1.0، آزمایشگاه‌های تست مجاز اکنون برای صدور گواهینامه محصول در دسترس هستند، ابزارها در دسترس هستند و SDK طراحی مرجع منبع باز کامل شده است. اعضای اتحاد با دستگاه‌هایی که قبلاً مستقر شده‌اند و برنامه‌هایی برای به‌روزرسانی محصولات خود با پشتیبانی Matter دارند، می‌توانند به محض اینکه محصولاتشان تأیید شود، این کار را انجام دهند.

Matter یک استاندارد اینترنت اشیا است که برای بهبود قابلیت همکاری دستگاه‌های هوشمند بین برندها طراحی شده است، بنابراین دستگاه‌های HomeKit می‌توانند با سایر دستگاه‌های خانه هوشمند Google، Amazon و دیگران کار کنند. Matter از طریق Wi-Fi و Thread کار می‌کند، با Wi-Fi به دستگاه‌های خانه هوشمند اجازه می‌دهد با ابر ارتباط برقرار کنند و Thread یک شبکه مش کارآمد و قابل اعتماد در خانه را ارائه می‌دهد.

اتحادیه استانداردهای اتصال می‌گوید که اولین نسخه Matter از انواع محصولات خانه هوشمند مانند روشنایی، کنترل‌های HVAC، پوشش‌های پنجره، حسگرهای ایمنی و امنیتی، قفل درها، دستگاه‌های رسانه، کنترل‌کننده‌ها و پل‌ها پشتیبانی می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا