بررسی تخصصی

مک استودیو جدید احتمالاً در WWDC معرفی می شود

بلومبرگمارک گورمن تایید کرده است که اپل به معرفی یک مدل مک استودیوی تازه‌شده نزدیک می‌شود و نشان می‌دهد که ممکن است هفته آینده در WWDC معرفی شود.

ویژگی صفحه نمایش مک استودیو صورتی
گورمن در توییتر توضیح داد که مک جدید مورد بحث با اسم رمز “J475” است. مک استودیو فعلی با کد J375 شناخته می‌شود که نشان می‌دهد دستگاه جدید در واقع نسل بعدی مک استودیو است.

اوایل این هفته، گورمن گزارش داد که اپل در حال آزمایش دو مک دسکتاپ مجهز به تراشه‌های M2 Max و M2 Ultra است. تراشه M2 Max اولین بار در ژانویه با عرضه مدل‌های 14 و 16 اینچی مک‌بوک پرو 2023 عرضه شد، اما تراشه M2 Ultra جدید است و جایگزین تراشه M1 Ultra خواهد شد که اپل در مک استودیو از آن استفاده می‌کند.

در ماه آوریل، گورمن گفت که دستگاه‌های به‌روزرسانی‌شده مک استودیو برای عرضه در آینده برنامه‌ریزی شده‌اند، اما او همچنین گفت بعید است که اپل نسخه‌ای از مک استودیو را با تراشه M2 Ultra عرضه کند، زیرا به همان اندازه قدرتمند است. مک پرو آینده، به مشتریان دلیل کمی برای انتخاب مک پرو می دهد.

اولین دستگاهی که اپل در حال آزمایش آن بوده است شامل تراشه M2‌ Max با هشت هسته با کارایی بالا، چهار هسته کارآمد، یک پردازنده گرافیکی 30 هسته‌ای و 96 گیگابایت رم است. این تراشه همان تراشه ای است که در نسخه M2 مکس مک بوک پرو 16 اینچی وجود دارد.

دستگاه دوم دارای تراشه M2 Ultra با CPU 24 هسته‌ای (16 هسته با کارایی بالا و 8 هسته کارآمد) و GPU 60 هسته‌ای است، اگرچه اطلاعات قبلی نشان می‌دهد که تراشه‌های M2 Ultra می‌توانند تا یک GPU 76 هسته‌ای داشته باشند. پیکربندی های مختلف دارای 64 گیگابایت، 128 گیگابایت و 192 گیگابایت رم هستند.

اپل این مک های جدید را درست قبل از WWDC آزمایش می کند و گورمن می گوید که انتظار دارد چندین مک در این رویداد معرفی شود. یکی از آنها مک بوک ایر 15 اینچی خواهد بود. گورمن از معرفی این مک‌های جدید با تراشه‌های M2‌ Max و ‌M2 Ultra در WWDC خودداری می‌کند، اما به نظر می‌رسد یک احتمال متمایز است.

موارد بیشتر برای دنبال کردن…

داستان های محبوب

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا