بررسی تخصصی

اپل اکنون به دنبال مهندسان هوش مصنوعی مولد برای برنامه های AR/VR است

طبق لیست مشاغل جدید منتشر شده توسط این شرکت، اپل از متخصصان با پیشینه هوش مصنوعی فرا می‌خواند تا با «پیشرفته‌ترین فناوری‌های این شرکت» از جمله واقعیت افزوده و مجازی کار کنند.

درخشش سیری
یک لیست جدید در وب سایت مشاغل اپل منتشر شده است که توسط بلومبرگمارک گورمن، به دنبال یک مهندس نرم‌افزار در کوپرتینو می‌گردد تا بر روی مدل‌های یادگیری ماشین برای ساخت اپلیکیشن‌های مرتبط با واقعیت افزوده و مجازی کار کند.

هوش مصنوعی یک فرصت بزرگ برای ارتقای محصولات و تجربیات اپل برای میلیاردها نفر در سراسر جهان است. گروه فناوری یادگیری اپل به دنبال مهندسین یادگیری ماشین با پیشینه و/یا علاقه مندی به هوش مصنوعی مکالمه و تولیدی است! شما از مدل‌های نوآورانه برای ساخت برنامه‌های کاربردی بر روی پیشرفته‌ترین فناوری‌های اپل استفاده خواهید کرد و در عین حال تخصص خود را در واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (AR/VR) توسعه می‌دهید.

گورمن معتقد است که در نهایت راهی برای توسعه اپلیکیشن‌ها برای هدست واقعیت ترکیبی اپل وجود خواهد داشت که انتظار می‌رود هفته آینده در مراسم WWDC این شرکت رونمایی شود.

در ژانویه، اطلاعات گزارش داد که اپل در حال کار بر روی ابزارهای نرم افزاری جدیدی است که به توسعه دهندگان و مشتریان اجازه می دهد تا برنامه های واقعیت افزوده را برای هدست خود ایجاد کنند، از جمله از طریق سیری. از گزارش:

با استفاده از ابزارهای نرم افزاری، اپل امیدوار است که حتی افرادی که کدهای کامپیوتری را نمی دانند، بتوانند از طریق دستیار صوتی Siri به هدست بگویند تا یک برنامه واقعیت افزوده بسازد که سپس می تواند از طریق اپ استور اپل برای دانلود در دسترس دیگران قرار گیرد. برای مثال، این ابزار می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا اپلیکیشنی را با حیوانات مجازی بسازند که در یک اتاق و روی یا اطراف اشیاء واقعی بدون نیاز به طراحی حیوان از ابتدا، برنامه‌ریزی انیمیشن‌های آن و محاسبه حرکت آن در یک فضای سه بعدی با موانع

ماه گذشته، مشخص شد که اپل در بحبوحه شایعاتی مبنی بر اینکه این شرکت در حال افزایش کار خود در زمینه هوش مصنوعی است، دست کم دوازده متخصص جدید در زمینه هوش مصنوعی مولد استخدام کرده است. فهرست‌های شغلی اپل به دنبال طیف وسیعی از متخصصان یادگیری ماشینی بودند که «علاقه‌مند به ساختن سیستم‌های مستقل خارق‌العاده هستند». این فرصت‌ها برای موقعیت‌هایی در تجربه سیستم یکپارچه، NLP تجربه ورودی، تحقیق و توسعه یادگیری ماشین، و گروه توسعه فناوری بود.

برخی از این نقش‌ها، مانند مهندس تحقیقات مدل‌سازی بصری، به طور خاص شامل کار بر روی «مدل‌سازی مولد بصری برای تقویت برنامه‌های کاربردی در عکاسی محاسباتی، ویرایش تصویر و ویدیو، بازسازی شکل و حرکت سه‌بعدی، تولید آواتار و بسیاری موارد دیگر» است.

پس از راه اندازی یک برنامه رسمی ChatGPT برای آیفون، مشخص شد که اپل کارمندان خود را از استفاده از چنین ابزارهای کمکی به دلیل نگرانی های امنیتی و کار بر روی فناوری مشابه خود منع کرده است. در ماه مارس، دیجی تایمز گزارش داد که اپل در حال “بازبینی” کار خود در زمینه هوش مصنوعی است. اکنون اعتقاد بر این است که این شرکت در حال آزمایش مفاهیم مولد هوش مصنوعی است که ممکن است روزی برای سیری باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا