بررسی تخصصی

حداقل یک آیفون 14 مدل سه هفته عقب تر از برنامه به دلیل قفل شدن در چین

بر اساس گزارش جدید امروز، توسعه حداقل یک مدل آیفون 14 به دلیل قرنطینه های چینی سه هفته عقب مانده است و در بدترین سناریو ممکن است بر حجم تولید اولیه تأثیر بگذارد.

حداقل یک آیفون 14 مدل سه هفته عقب تر از برنامه به دلیل قفل شدن در چین
به گفته منابعی که با آنها صحبت کردند، علیرغم کاهش محدودیت‌ها، گفته می‌شود که تأثیر قرنطینه‌هایی که از اواخر ماه مارس در شانگهای و اطراف آن آغاز شد، تأثیری طولانی بر زنجیره‌های تأمین داشته است. نیکی آسیا.

یکی از مدیران تامین کننده اپل گفت: جبران زمان از دست رفته چالش برانگیز است… اپل و تامین کنندگانش شبانه روز در حال کار برای تسریع در توسعه هستند و افزود که سرعت بازگشایی در شانگهای “بسیار کند است.” “

طبق گزارش‌ها، اپل به تامین‌کنندگان گفته است تا تلاش‌های توسعه محصول را برای جبران زمان از دست رفته، قبل از اینکه تأخیر بر زمان‌بندی تولید معمولی تأثیر بگذارد، تسریع کنند، که می‌تواند متعاقباً بر حجم تولید اولیه سری آیفون 14 تأثیر بگذارد.

انتظار می رود اپل امسال چهار مدل آیفون جدید را عرضه کند. پس از فروش ضعیف آیفون 13 مینی، اپل اندازه‌های آیفون بزرگ‌تری را برای دستگاه‌های پرچمدار سال 2022 خود ارائه می‌کند: آیفون 14 6.1 اینچی، آیفون 14 پرو 6.1 اینچی، آیفون 14 پی‌هو 6.7 اینچی و 14 پی هو مکس پرو مکس

مشخص نیست که کدام مدل مستقیماً تحت تأثیر تأخیرهای ناشی از قرنطینه قرار گرفته است. در حال حاضر هر چهار مدل آیفون 14 در تست تایید مهندسی یا EVT در مرحله توسعه هستند. نیکیمنابع به طور معمول، تمام مدل‌های جدید آیفون، EVT را تکمیل می‌کنند و تا پایان ژوئن به مرحله تأیید می‌روند.

پس از مرحله توسعه آیفون‌های جدید، مونتاژکنندگان اصلی اپل فاکسکان و پگاترون وارد مرحله‌ای به نام معرفی محصول جدید یا NPI می‌شوند که طی آن فرآیند تولید برای جدیدترین طرح‌ها ترسیم می‌شود. NPI قبل از شروع تولید انبوه، معمولاً از اواخر ماه اوت، چندین فرآیند تأیید را دنبال می کند.

یکی دیگر از آشنایان گفت: «اگر بتوان روند توسعه را تسریع کرد و در اواخر ژوئن یا اوایل ژوئیه به سطح بعدی رفت، همچنان می‌توان به مهلت تولید انبوه در اوایل سپتامبر دست یافت.» اما این واقعاً به این بستگی دارد که آیا روند می تواند به زودی تسریع شود یا خیر.

گفته می شود که تولید به دلیل محدودیت هایی که هنوز از نظر زندگی و سفر در منطقه بزرگ شانگهای وجود دارد، با مشکل مواجه شده است. با وجود کاهش محدودیت ها در شانگهای و مناطق مجاور آن، عملیات کل زنجیره تامین در چین هنوز به حالت عادی بازنگشته است.

چیو شی فانگ، یک تحلیلگر کهنه کار زنجیره تامین در موسسه تحقیقات اقتصادی تایوان، گفت: نیکی این وضعیت نه تنها بر تولید بلکه بر توسعه محصول جدید نیز تأثیر می گذارد. چیو افزود: «حداقل یک تا دو ماه دیگر طول می کشد تا زنجیره تأمین بهبود یابد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا