بررسی تخصصی

معاون سابق آی‌پاد می‌گوید استیو جابز می‌خواست آیفون اصلی فاقد اسلات سیم‌کارت باشد

به گفته تونی فادل، معاون سابق آی‌پاد، شایعات حاکی از آن است که اپل می‌تواند به‌زودی آیفونی را بدون درگاه سیم‌کارت فیزیکی عرضه کند، و به‌گفته تونی فادل، معاون سابق آی‌پاد، اگر این درست باشد، اپل به دیدگاه استیو جابز برای آیفون اصلی پی خواهد برد.

اسلات سیم کارت آیفون 12 آبی
فادل اخیراً برای یک رویداد ویژه در موزه تاریخ کامپیوتر برای تبلیغ کتاب جدیدش با روزنامه نگار جوانا استرن مصاحبه کرد. ساخت: راهنمای غیرمتعارف برای ساختن چیزهایی که ارزش ساختن داشته باشندو در طول مکالمه، فادل فاش کرد که استیو جابز می‌خواست آیفون یک دستگاه بدون درز باشد که دارای اسلات سیم کارت نباشد.

جابز ظاهراً به جای تکیه بر فناوری تلفن همراه GSM بیشتر به استفاده از CDMA برای اتصال آیفون‌ها به دکل‌های تلفن همراه علاقه داشت و به استفاده نوپای Verizon از این فناوری اشاره کرد که به تلفن‌های پشتیبانی کننده اجازه می‌دهد مستقیماً به شبکه اپراتور متصل شوند.

فادل گفت که باید داده‌های بازار جابز را نشان می‌داد تا مدیر عامل سابق اپل را متقاعد کند که پذیرش CDMA بسیار کم است و نمی‌توان آن را گزینه‌ای عملی برای آیفون دانست.

در واقع، اپل در نهایت یک آیفون بدون سیم‌کارت عرضه کرد، اما تا اواسط چرخه انتشار عادی آیفون در ژانویه 2011، زمانی که نسخه CDMA آیفون 4 را برای شبکه Verizon عرضه کرد. اسلات سیم کارت در iPhone 4S مجهز به CDMA بازگشت، اما این اسلات توسط Verizon پشتیبانی نمی‌شود.

اواخر سال گذشته، وب سایت برزیل وبلاگ برای آیفون ادعا می‌کند که مدل‌های آیفون ۱۵ پرو ممکن است حداقل در برخی کشورها و مناطق دارای اسلات فیزیکی سیم‌کارت نباشند.

بلافاصله پس از انتشار داستان، MacRumors یک سند به ظاهر قانونی را از یک منبع اطلاعات ناشناس دریافت کرد که نشان می داد اپل به اپراتورهای بزرگ ایالات متحده توصیه کرده است تا در سپتامبر 2022 برای عرضه گوشی های هوشمند دارای سیم کارت الکترونیکی آماده شوند.

با توجه به ضرب الاجل ادعایی سپتامبر 2022، ممکن است اپل به جای برخی از مدل های آیفون 15 که در ابتدا شایعه شده بود، اسلات سیم کارت فیزیکی برخی از مدل های آیفون 14 را حذف کند، اما در حال حاضر هیچ چیز قطعی نیست.

یکی از موانع این است که قابلیت eSIM در همه کشورها در دسترس نیست، بنابراین آیفون‌هایی که در برخی مناطق فروخته می‌شوند باید به ارائه اسلات نانو سیم‌کارت ادامه دهند. در کشورهایی که آیفون بدون سیم‌کارت موجود است، ممکن است اختیاری باشد و مصرف‌کنندگان همچنان می‌توانند نسخه‌ای با سیم‌کارت را انتخاب کنند. بیش از 60 کشور وجود دارند که از eSIM پشتیبانی می کنند و لیستی در وب سایت اپل موجود است.

انتظار می‌رود اپل مدل‌های آیفون 14 را در رویدادی که احتمالاً در سپتامبر 2022 برگزار می‌شود، معرفی کند، در صورتی که اپل از جدول‌های زمانی عرضه قبلی پیروی کند.

(از طریق 9to5Mac.)

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا