بررسی تخصصی

نقد و بررسی: چراغ های Philips Hue Festavia گران هستند، اما برای درختان کریسمس و تزئینات تعطیلات عالی هستند

امسال، خط Philips Hue برای اولین بار چراغ‌های رشته‌ای را اضافه کرد و اولین محصول نور رشته‌ای را نشان داد که می‌تواند با اکوسیستم Philips Hue ادغام شود. چراغ های رشته ای فستاویا 160 دلار قیمت دارند و می توانند برای درختان کریسمس، تزئینات تعطیلات، یا نورپردازی برجسته در طول سال استفاده شوند.

نقد و بررسی: چراغ های Philips Hue Festavia گران هستند، اما برای درختان کریسمس و تزئینات تعطیلات عالی هستند
در حال حاضر یک محصول فستاویا وجود دارد و فستاویا شامل 250 مینی ال ای دی هوشمند روی یک سیم 65 فوتی است که طول استانداردی برای یک چراغ رشته ای است. بند ناف مشکی است و ال ای دی ها با رویه صاف گرد شده اند که ظاهری نرم ایجاد می کند.

philips hue festavia on roll


در طول روز، طناب سیاه بیشتر از طناب سبز در برابر درخت من متمایز می شود، و بیشتر فستاویا را برای درختان با رنگ روشن تر مانند آنهایی که سفید هستند رد می کند. در آینده، من امیدوارم که خط Hue گزینه های دیگر فستاویا را با طناب های رنگی مناسب برای طیف وسیع تری از درختان ارائه دهد.

کابل های فستاویا


من درختی دارم که هفت فوت ارتفاع دارد، و فستاویا تقریباً برای آن نور کافی داشت، اگرچه احتمالاً می توانستم با دو رشته کار کنم، زیرا من نورهای زیادی را دوست دارم. از طرف دیگر، اگر درختی روبه‌روی دیوار قرار گرفته باشد، چراغ‌ها به‌جای پیچیده‌شدن در پشت، در قسمت جلویی پرتر به نظر می‌رسند.

چراغ‌های Festavia دارای HomeKit هستند و می‌توان آن‌ها را از طریق برنامه Home و با دستورات صوتی Siri کنترل کرد، اما این چراغ‌های Hue هستند، بنابراین مانند برنامه Hue، یک Hue Bridge لازم است. از اپلیکیشن Hue برای تغییر رنگ چراغ ها استفاده می شود و شایان ذکر است که این چراغ های گرادیان هستند.

philips hue festavia پراکنده است


شما می توانید سه رنگ گرادیان را در حالت گرادیان و حالت آینه ای یا حداکثر پنج رنگ را در حالت پراکنده انتخاب کنید، بنابراین هر نور را می توان روی رنگ دیگری تنظیم کرد. همانطور که گفته شد، کنترل چندانی با چیزی مانند Twinkly وجود ندارد، اما در صورت تمایل می توانید نورها را با موسیقی همگام کنید.

چراغ های Twinkly که در آمازون قیمتی در حدود 105 دلار برای 250 دارند، مقایسه آشکاری با چراغ های فستاویا هستند. چراغ‌های Twinkly دارای HomeKit نیز هستند، بنابراین من می‌خواهم به چند نکته برای کسانی که می‌خواهند بین چراغ‌های Twinkly و Hue Festavia تصمیم بگیرند اشاره کنم.

philips hue festavia gradients


اول از همه، چراغ های Twinkly یک مقدار زیادی روشن تر چراغ های Philips Hue در روشنایی 100 درصد ظریف تر و کمتر روشن هستند که به نظر من چیز خوبی است. چراغ‌های Twinkly به‌طور پیش‌فرض خیلی روشن هستند، بنابراین من آنها را تا حدی کم می‌کنم. اگر نور را دوست دارید، بدانید که چراغ های Twinkly روشن تر هستند.

به نظر می رسد که رنگ کمی دقیق تر است، و رنگ ها از نظر تن غنی تر هستند، به علاوه به نظر می رسد طیف رنگی بیشتری از نظر دقت رنگ وجود دارد. من می توانم رنگ هر نور Twinkly را به صورت جداگانه تغییر دهم (اگرچه این سریع ترین یا ساده ترین کار در برنامه نیست)، اما نمی توانم این کار را با Festavia انجام دهم. Festavia از گرادیان های رنگی مختلف و ترکیبی از حداکثر پنج رنگ انتخاب شده که به چراغ ها اختصاص داده شده اند، پشتیبانی می کند.

رنگ های جامد رنگ فیلیپس فستاویا


من مشکلی ندارم که نتوانم هر یک از LED ها را جداگانه کنترل کنم، اما فکر می کنم چراغ های فستاویا از چراغ های Twinkly لذت کمتری دارند. تعداد زیادی افکت وجود دارد که با Twinkly امکان پذیر است، و شما می توانید الگوها، رنگ های مختلف را انتخاب کنید، و حتی کلمات و تصاویر را بکشید، در حالی که Festavia محدودتر است.

رنگ فیلیپس پراکنده است


همانطور که گفته شد، چراغ های Hue ظاهری ظریف تر و درجه یک دارند. شیب های Hue با چراغ های Twinkly قابل تکرار نیستند و Hue همچنین چندین انیمیشن زیبا دارد که نمی توان با Twinkly مطابقت داد. یک انیمیشن «Sparkle» وجود دارد که نورهای سفید ساده در سایه‌های مختلف به آرامی جابه‌جا می‌شوند به طوری که شبیه نورهای چشمک‌زن به نظر می‌رسد، به‌علاوه یک انیمیشن شومینه وجود دارد که درخشش نارنجی ملایمی دارد. همچنین انیمیشن های مختلف تغییر رنگ از طریق ویژگی Hue Labs در برنامه موجود است، اگرچه دسترسی به آن و استفاده از آن کاملاً شهودی نیست.

انیمیشن‌های نور چشمک همگی حتی در آهسته‌ترین تنظیمات سریع هستند، و من الگوهای پیچیده‌تر Hue را ترجیح می‌دهم. من آرزو می کنم که انیمیشن های بیشتری از طریق برنامه Hue موجود باشد، زیرا به سه انیمیشن محدود می شود. امیدوارم در آینده موارد بیشتری اضافه شود.

گزینه های رنگ برنامه hue


انیمیشن‌های رنگارنگ محدودی وجود دارد و تنظیمات نور رنگ در درجه اول به طرح‌های ثابت در شیب یا الگوهای پراکنده خارج از عملکرد Hue Labs محدود می‌شود. چراغ‌های Hue می‌توانند با سایر چراغ‌های Hue ادغام شوند، بنابراین اگر لامپ‌های Hue، نوارهای نور Hue یا سایر محصولات Hue دارید، می‌توانید صحنه‌های نوری ایجاد کنید که همه نورهای شما، از جمله Festavia را یکپارچه کند.

درخت کریسمس رنگ فیلیپس


استفاده از برنامه Hue در بیشتر موارد ساده است، اما نیاز به عادت کردن دارد. می‌توانید بین گزینه‌های رنگی و رنگ‌های سفید جابه‌جا شوید، یا برگه جلوه‌ها را برای فعال کردن یک انیمیشن انتخاب کنید. رنگ‌های روشن را می‌توان با کشیدن نمادها روی چرخ رنگ با انگشت تغییر داد، و این رابطی است که در آن می‌توانید تمام نورهای Hue خود را با هم کنترل کنید، آنها را گروه‌بندی کنید یا رنگ‌های جداگانه را برای هر کدام انتخاب کنید.

جلوه های برنامه رنگی


همچنین کنترل های ساده ای برای تنظیم روشنایی و گزینه های محدودتری در برنامه Home وجود دارد. می‌توانید برای همه چراغ‌ها در برنامه Home یک رنگ تنظیم کنید و روشنایی آن را تغییر دهید و از سیری نیز برای این کار استفاده کنید. برنامه Hue برای افکت ها و گزینه های چند رنگ مورد نیاز است.

از آنجایی که این چراغ‌های HomeKit یکپارچه هستند، می‌توانید زمان‌سنج‌ها را برای زمان اجرا تنظیم کنید و از اتوماسیون‌ها برای فعال کردن آن‌ها در هنگام خانه، هنگام خروج یا در پاسخ به سایر دستگاه‌های HomeKit مانند حسگرهای حرکتی استفاده کنید.

برنامه festavia lights home


از آنجایی که چراغ‌های Festavia با سایر چراغ‌های Hue ادغام می‌شوند، من آنها را به عنوان اولین انتخاب به هر کسی که دارای تنظیمات Philips Hue است توصیه می‌کنم. چراغ‌های رشته‌ای Festavia بسیار زیبا هستند، استفاده از برنامه ساده است، جلوه‌ها ظریف هستند و امکان استفاده از چراغ‌ها در کنار سایر محصولات Hue برای نورپردازی صحنه‌ها، هزینه را بیشتر می‌کند.

خط پایین

چراغ‌های رشته‌ای فستاویا برای کسانی که قبلاً چراغ‌های رنگی فیلیپس دارند یا کسانی که می‌خواهند ظاهری نرم و باکلاس برای درخت کریسمس یا دکوراسیون تعطیلات داشته باشند، ایده‌آل هستند. آنها به اندازه چراغ‌های Twinkly تعاملی نیستند، و بنابراین ممکن است برای خانواده‌هایی با بچه‌هایی که دوست دارند با ویژگی‌های Twinkly در حال تغییر رنگ بازی کنند، ایده‌آل نباشند، اما برای کسانی که می‌خواهند یک تجربه روشنایی کمتر عملی داشته باشند، عالی هستند. رام تر

نحوه خرید

چراغ های فستاویا را می توان از وب سایت Hue خریداری کرد، اما متاسفانه در حال حاضر موجود نیست. یکی از سخنگویان Philips Hue گفت که اشتیاق زیادی برای Festavia وجود دارد و این شرکت در تلاش است تا موجودی اضافی را در اسرع وقت برای خرید در دسترس قرار دهد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا