بررسی تخصصی

سامسونگ از آیفون 15 پرو پیروی می کند و از تیتانیوم برای گلکسی اس 24 اولترا استفاده می کند

به نظر می رسد استقبال اپل از تیتانیوم برای جدیدترین شاسی آیفون 15 پرو خود، آنقدر سامسونگ را تحت تأثیر قرار داده است که رقیب کره ای قصد دارد از این ماده برای نسخه بعدی گوشی هوشمند پرچمدار خود استفاده کند.

سامسونگ از آیفون 15 پرو پیروی می کند و از تیتانیوم برای گلکسی اس 24 اولترا استفاده می کند

گلکسی اس 24 اولترا اولین گوشی سامسونگ خواهد بود که از تیتانیوم استفاده می کند و این شرکت در نظر دارد بسته به استقبال کاربران این برنامه را گسترش دهد. الک.

برای آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس، اپل از یک قاب تیتانیومی جدید به جای قاب فولادی ضد زنگ استفاده می کند که وزن را کاهش می دهد. آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس تقریبا 9 درصد سبک تر از آیفون 14 پرو و ​​آیفون 14 پرو مکس هستند.

وزن آیفون 15 پرو 187 گرم است که نسبت به آیفون 14 پرو 206 گرم وزن کمتری دارد، در حالی که وزن آیفون 15 پرو مکس 221 گرم است که نسبت به آیفون 14 پرو مکس 240 گرم کمتر است.

بر اساس این گزارش، استفاده سامسونگ از تیتانیوم برای S24 Ultra بعید است به کاهش وزن معادل در مقایسه با S23 Ultra منجر شود، زیرا سامسونگ در حال حاضر از آلومینیوم سبک در دستگاه های پرچمدار خود استفاده می کند، در حالی که اپل قبلا از فولاد ضد زنگ سنگین تر اما بادوام تر استفاده می کرد.

مطابق با الکطبق منابع، سامسونگ حدود دو سال است که در حال بررسی استفاده از قاب های تیتانیوم است، اگرچه تصمیم برای ادامه تجاری سازی آن به تازگی گرفته شده است – اما نه بدون هزینه. تیتانیوم به طور گسترده در بخش هوافضا استفاده می شود. با این حال، رسیدگی به آن در برش و پردازش دشوارتر است و رسانایی حرارتی کم آن باعث می شود تمیز کردن آن سخت تر شود.

بنابراین سامسونگ خود را برای نرخ بازده پایین تر آماده می کند که قیمت فریم ها را بالا می برد. طبق این گزارش، قاب های آلومینیومی موجود در گوشی های پریمیوم این شرکت در حال حاضر کمتر از 20 دلار قیمت دارند، در حالی که نسخه های تیتانیومی ممکن است تا 100 دلار قیمت داشته باشند. گفته می‌شود که سامسونگ “به طور آزمایشی” هدف خود را برای ساخت 15 میلیون واحد فریم تعیین کرده است – همان تعداد مدل گلکسی اس 23 اولترا که امسال عرضه کرد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا