بررسی تخصصی

برنامه تنظیمات سیستم در macOS Ventura Beta 5 هنوز با مشکلات رابط کاربری مواجه است

به نظر می‌رسد برنامه بازطراحی شده MacOS Ventura System Settings اپل که جایگزین تنظیمات برگزیده سیستم موجود در macOS Monterey و نسخه‌های قبلی می‌شود، هنوز هم بدون مشکل در پنج نسخه بتا نیست. فهرست شده توسط توسعه دهنده نیکی تونسکی در توییتر.

تنظیمات سیستم macos ventura برجسته شده است
برای کسانی که با آن آشنا نیستند، برنامه تنظیمات سیستم جدید بیشتر شبیه به برنامه تنظیمات در آیفون و آیپد است تا پنل‌های ترجیحی macOS قبلی، با تنظیماتی که برای دسترسی آسان‌تر در یک نوار کناری قرار گرفته‌اند.

با این حال، رشته Tonsky چندین اشکال و مشکلات مربوط به طرح رابط را در نسخه‌های بتا 4 و 5 توسعه‌دهنده macOS Ventura برجسته می‌کند، از جمله استفاده ناسازگار و رفتار نامنظم از عناصر اصلی رابط کاربری مانند فهرست‌های بازشو و دکمه‌ها، متن نامناسب و پنجره‌هایی با اندازه ضعیف، عناوین منو که بریده شده‌اند. از طریق پنجره های منو، محتوای نابجا و موارد دیگر.

برنامه تنظیمات سیستم با استفاده از SwiftUI، لایه رابط کاربری چند پلتفرمی اپل که در iOS، macOS، tvOS و watchOS کار می‌کند، ساخته شده است. یکی دیگر از برنامه های پیچیده ای که با SwiftUI نوشته شده است، Shortcuts، همچنین انتقادهایی را به دلیل رابط کاربری مشابه و باگ های عملکردی در macOS و iOS برانگیخته است.

پیوند دادن به رشته توییت تونسکی و اظهار نظر در مورد آن در وب سایت خودش، گلوله آتشین جسورانهجان گروبر می‌گوید «یک مشکل عمیقاً در SwiftUI وجود دارد که حتی زمانی که در حال پیشرفت است، ظاهراً به سختی می‌توان جزئیات طرح‌بندی را به درستی به دست آورد».

دکمه هایی وجود دارد که با نمای والد خود تا نیمه بریده شده اند. چه زمانی اپل نرم افزار بتا را با چنین مشکلاتی عرضه کرده است؟ با کنار گذاشتن این موضوع فلسفی مبنی بر اینکه آیا برنامه تنظیمات/پیش‌افزارهای سیستم مک باید از مدل اولیه تنظیمات در iOS/iPadOS پیروی کند، مهم نیست که تنظیمات سیستم MacOS به چه سبکی باشد، نباید شکی وجود داشته باشد که باید پیکسلی به نظر برسد. کامل.

کریگ فدریگی در مصاحبه ای با گروبر در گفتگوی زنده در WWDC 2022 گفت که علیرغم آنچه ممکن است برخی فکر کنند، طراحی مجدد تنظیمات سیستم macOS Ventura تا حد زیادی از iOS الهام گرفته نشده است. فدریگی اصرار داشت که هدف اصلی تیم توسعه سازگاری برای کاربران است و گفت که تنظیمات سیستم در macOS Ventura یک “رابط عالی” است.

علیرغم مشکلات طولانی مدت، هنوز فرصتی برای اپل وجود دارد تا آنها را اصلاح کند، زیرا macOS Ventura به احتمال زیاد تا اکتبر یا شاید حتی اوایل نوامبر برنامه ریزی نشده است. آیا تجربه مشابهی در تعامل با تنظیمات سیستم در آخرین نسخه بتا داشته اید؟ نظر شما در مورد ظاهر جدید چیست؟ در نظرات به ما اطلاع دهید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا