بررسی تخصصی

نقد و بررسی: کیبورد جدید Das ‘MacTigr’ یک صفحه کلید مکانیکی برای کاربران مک است

Das Keyboard امروز MacTigr را معرفی کرد، یک صفحه کلید مکانیکی که به طور خاص برای کاربران مک طراحی شده است. صفحه کلید با اندازه کامل از یک فلز سیاه و سفید با کیفیت بالا ساخته شده است که ظاهری تمیز و مدرن دارد و دارای سوئیچ های خطی Cherry MX Low Profile است.

صفحه کلید das mactigr 1
از نظر طراحی، MacTigr باریک است، بیشتر از یک صفحه کلید مکانیکی متوسط. ارتفاع آن کمی بیش از یک اینچ (27 میلی‌متر) است، بنابراین برای کسانی که این حس را ترجیح می‌دهند، به عنوان باریک‌ترین صفحه‌کلید مکانیکی موجود در بازار نیست.

برای کاربران مک که از کیبورد جادویی یا صفحه کلید داخلی مک می آیند، حتی ارتفاع 27 میلی متری تنظیم قابل توجهی نسبت به آنچه ممکن است به آن عادت داشته باشید، اگر با صفحه کلیدهای مکانیکی آشنایی ندارید، است. با یک صفحه کلید بلندتر، مچ دست شما باید در موقعیت متفاوتی نگه داشته شود، و قطعا این نوع کیبورد است که از استراحت مچ بهره می برد.

همانطور که شخصی به سفر کلیدی یک مک بوک پرو عادت داشت، چند ساعت طول کشید تا در زمان محدودی که برای آزمایش مک تیگر داشتم، آن را تنظیم کنم. در مقایسه، کلیدها تا حدودی حالتی لطیف دارند و نه یک حس کلیکی، با 3.2 میلی متر کل سفر (1.2 میلی متر قبل از سفر). صفحه کلیدهای مکانیکی به گونه ای طراحی شده اند که جابجایی بالایی داشته باشند، و حس کلید در اینجا احتمالا برای کسانی که سفر کامل و بالشتک بیشتر را هنگام تایپ ترجیح می دهند، راضی کننده خواهد بود.

صفحه کلید das mactigr 2


MacTigr زمان پرش کوتاهی دارد، بنابراین همراه با سفر 3.2 میلی متری، می توانم با حداکثر سرعتی که می توانم روی هر صفحه کلید مک تایپ کنم. کلیدها کمی لمس می‌شوند و از نظر نویز، این صفحه‌کلید مکانیکی است که در سمت ساکت‌تر قرار دارد. مطمئناً هنوز صدای تایپ قابل توجهی وجود دارد و به دور از یک صفحه کلید بی صدا است، اما بعید است که کسی را که در نزدیکی نشسته است آزار دهد. Das Keyboard می گوید که برای تقلید از “تایپ کردن در یک ابر” است، که توصیف مناسبی برای احساس کلید است.

مانند هر صفحه‌کلید مکانیکی، کلیدهای صفحه کلید را می‌توان تعویض کرد، اما به‌طور پیش‌فرض از کلیدهای PBT با مشخصات پایین استفاده می‌کند. در مجموع 105 کلید شامل یک ردیف کامل از کلیدهای عملکردی، یک صفحه اعداد، فلش ها و موارد دیگر وجود دارد، بنابراین برای کسانی که به دنبال یک صفحه کلید کامل هستند، ایده آل است.

یک کلید خواب اختصاصی وجود دارد که من از آن استقبال کردم، همراه با دکمه‌های کنترل رسانه، کلیدهای اختصاصی برای تنظیم روشنایی صفحه، و یک دکمه تنظیم صدا مفید. دکمه تنظیم صدا به خصوص لمس خوبی است زیرا حس نرمی به آن دارد و در یک نقطه با دسترسی آسان در سمت راست صفحه کلید قرار دارد. هیچ زنگ و سوت دیگری مانند نور پس زمینه وجود ندارد، بنابراین باید از آن آگاه بود. اگر نور RGB و سایر ویژگی‌های سرگرم‌کننده می‌خواهید، این صفحه‌کلید مناسبی نیست.

MacTigr از طریق USB-C به مک متصل می شود و همچنین دو پورت USB-C در آن تعبیه شده است تا بتوانید لوازم جانبی را متصل کنید. جابجایی کلید NKRO یا N در MacTigr موجود است و می توان آن را با فشار دادن کلید فعال کرد. با NKRO، همه کلیدها را می توان در یک زمان برای تایپ سریع تر، بازی و اهداف دیگر فشار داد.

صفحه کلید das mactigr 3

خط پایین

برای کاربران مک که به دنبال یک صفحه کلید مکانیکی باریک و کاربردی هستند که برای مک طراحی شده است، MacTigr ارزش بررسی را دارد. دارای کلیدهای مخصوص Mac برای تنظیم صدا و فعال کردن ویژگی خواب است، کیفیتی دارد که به خوبی با محصولات اپل هماهنگ است و تجربه تایپ رضایت بخشی را ارائه می دهد که سرعت و دقت را فراهم می کند.

نحوه خرید

MacTigr را می توان از وب سایت Das Keyboard با قیمت 219 دلار خریداری کرد.

توجه: صفحه کلید Das در این بررسی یک صفحه کلید MacTigr را در اختیار MacRumors قرار داد. هیچ غرامت دیگری دریافت نشد و صفحه کلید در پایان دوره آزمایش برگردانده شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا