بررسی تخصصی

کارمندی ادعا می کند که اپل از طریق ویدیوی ویروسی TikTok تهدید به پایان کار کرده است

یکی از کارمندان اپل می گوید که اپل، شرکتی که او بیش از شش سال در آن کار کرده است، او را به خاطر ویدیوی ویروسی TikTok که در آن تهیه کرده است، تهدید کرده است که او را اخراج می کند و نکات اساسی، عامیانه و در دسترس عموم را در مورد اینکه در صورت دزدیده شدن آیفون شما چه باید کرد. .

ادعای اخراج tiktok ویروسی کارمند اپل
این کارمند، پاریس کمپبل، نزدیک به نیم میلیون دنبال کننده در TikTok دارد که در زمان نگارش مقاله، بیش از 17.7 میلیون لایک داشت. تا قبل از ویدیویی که در هفته گذشته منتشر شد، کمپبل هرگز خود را به عنوان یک کارمند اپل معرفی نکرده بود. در عوض، او اغلب کار خود را به عنوان یک کمدین استندآپ و ویدئوهای واکنش به محتوای خنده دار و عجیب و غریب ارسال شده در برنامه را به اشتراک می گذاشت.

یک هفته پیش، کمپبل به TikTok شخص دیگری پاسخ داد که در آن آنها توضیح دادند که آیفون آنها را دزدیده اند و سپس پیام هایی از سارقان دریافت کردند که تهدید می کردند اطلاعات خصوصی آنها را در بازار سیاه بفروشند. قربانی با Find My آیفون خود را ردیابی کرده بود و متوجه شد که در چین است.

به طور خاص، سارقان در پیام‌هایی که به قربانی داده‌اند، سعی کرده‌اند آن‌ها را متقاعد کنند که آیفون دزدیده‌شده را از حساب Apple ID خود حذف کنند تا قفل فعال‌سازی را دور بزنند. انجام این کار اکیداً توصیه نمی شود زیرا این کار باعث می شود دستگاه قابل استفاده باشد و به جز مجرمان به نفع کسی نباشد.

کمپبل در ویدئوی خود در پاسخ به قربانی مضطرب، با گفتن این جمله آغاز کرد: «نمی‌توانم به شما بگویم دقیقاً چگونه این اطلاعات را می‌دانم، اما می‌توانم به شما بگویم در شش سال گذشته من یک مهندس سخت‌افزار معتبر برای یک شرکت خاص بوده‌ام. که دوست دارد در مورد میوه زیاد صحبت کند.” کمپبل در ادامه به اکیداً توصیه می‌کند که گوشی آیفون را از اپل آیدی حذف نکنید و در ادامه به توضیح قفل فعال‌سازی می‌پردازد.

به عنوان یادآوری، قفل فعال‌سازی به‌طور خودکار از کاربران می‌خواهد تا در صورتی که همچنان به حساب کاربری متصل هستند، قفل آیفون، آی‌پد، مک یا اپل واچ خود را پس از پاک شدن با رمز عبور Apple ID خود باز کنند. بدون رمز عبور اپل آیدی یا رمزی که قبلاً برای باز کردن قفل دستگاه استفاده شده بود، آیفون در این حالت کاملاً بی استفاده می شود.

کمپبل، در ویدئوی خود، تنها نکات مفیدی را برای قربانی ارائه می‌کند و اطمینان می‌دهد که با وجود ادعای سارقان، آنها به اطلاعات خصوصی دسترسی ندارند، اما به آنها دسترسی ندارند. کمپبل ویدئو را با توصیه به قربانی نادیده گرفتن پیام ها به پایان می رساند. این ویدیو در زمان نگارش بیش از 7.4 میلیون بازدید داشته است.

تنها چند روز پس از ارسال آن ویدئو، کمپبل ویدیوی دیگری را منتشر کرد که در آن توضیح می داد که چه اتفاقی افتاده است. او گفت که تماسی از مدیرش دریافت کرده است که به او گفته است با معرفی علنی خود به عنوان کارمند اپل، خط مشی اپل را نقض کرده است. سیاست اپل، با این حال، کارمندان را از معرفی عمومی خود به عنوان کارمندان اپل محدود نمی کند، بلکه فقط از آنها می خواهد که وجهه و شهرت اپل را در حضور آنلاین خود حفظ کنند.

ده‌ها مهندس اپل در توییتر خود را به‌عنوان کارمند اپل معرفی می‌کنند و اغلب با جامعه در تعامل هستند و هیجان خود را در مورد آنچه که پس از اعلامیه روی آن کار می‌کنند به اشتراک می‌گذارند.

کمپبل در ویدیوی بعدی خود گفت: “اگر از من بپرسید، تقویت اعتماد عمومی به امنیت اپل چیزی نیست که این شرکت را بد جلوه دهد، به خصوص زمانی که به 5 میلیون نفر برسد.” او ادامه داد: “اگر بخواهیم فنی را دریافت کنیم، تا قبل از این ویدئو هرگز خودم را کارمند اپل معرفی نکردم.”

مدیرش به او گفت که اپل برای «ساخت ویدیوهای TikTok» به او پولی نمی‌پردازد، و کمپبل با این موضوع موافقت کرد و گفت که این فقط کاری است که در اوقات فراغت خود از انجام آن لذت می‌برد.» اپل، شما مرا برای ساختن ویدیوهای TikTok استخدام نکردید، اما ظاهرا من واقعاً در آن مهارت دارم. صحبت کردن در مورد محصولات و فناوری شما به طور کلی و اینکه مردم چگونه می توانند با آن در زندگی روزمره خود کنار بیایند، چیزی است که من در آن بهترین هستم.”

شاید به جای توبیخ من، باید از طریق نظرات نگاه کنید و تعداد افرادی که از من تشکر می کنند را ببینید. من برای اپل کار می‌کنم و خیلی دوست دارم در اپل کار کنم. تقریباً در شش سال گذشته، من کارمند برجسته‌ای بوده‌ام، و این با دریافت فراتر از انتظارات در تقریباً هر یک از بررسی‌های من مشهود است.»

کمپبل در پایان ویدیوی خود گفت: “زمانی بود که اپل به زمانی که مردم کارهایی را انجام می‌دادند که واقعاً حواس‌پرتی و خارج از چارچوب هستند احترام می‌گذاشت. از زمان انتشار ویدئوی بعدی، وضعیت استخدام کمپبل ناشناخته باقی مانده است و او از آن زمان به این مناقشه پرداخته است. ما برای اظهار نظر با اپل تماس گرفتیم.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا