بررسی تخصصی

تیم کوک در مصاحبه جدید درباره فرهنگ کاری اپل، نوآوری محصول، خدمات خود تعمیر برای آیفون و مک، استیو جابز و موارد دیگر صحبت می کند.

در یک مصاحبه گسترده جدید با مکانیک محبوبتیم کوک، مدیر عامل اپل، درباره نوآوری محصول و اینکه چگونه اپل را به سمت تولید محصولات بهتر سوق می دهد، صحبت می کند و به مشتریان اجازه می دهد تا آیفون و مک های خود را با برنامه تعمیر سلف سرویس، استیو جابز و میراث او و غیره تعمیر کنند.

تیم کوک سیب پارک
در طول مصاحبه منتشر شده در نسخه ویژه مکانیک محبوب، کوک فلسفه اپل برای ایجاد محصولات جدید و نوآورانه و اینکه چگونه اپل محیطی از نوآوری را پرورش داده است را شرح می دهد.

آنها هیچ مسیر منحصر به فردی را انتخاب نمی کنند، آنها می توانند از همه جای شرکت بیایند. ما معتقدیم که گروه‌هایی از افراد را در کنار هم قرار می‌دهیم که بر حل مشکلات یک کاربر متمرکز هستند. شما تیم‌های مختلفی را انتخاب می‌کنید که از دریچه‌های مختلف به مشکل نگاه می‌کنند.

ما درباره کارهایی که انجام می‌دهیم و انجام نمی‌دهیم بحث می‌کنیم، زیرا می‌دانیم که فقط می‌توانیم چند کار را به خوبی انجام دهیم. شما باید به بسیاری از ایده‌های عالی بحث کنید و نه بگویید تا بتوانید وقت خود را صرف ایده‌هایی کنید که واقعاً باورنکردنی هستند.

او در پاسخ به اینکه آیا زمانی برای اولین بار بود که کوک ایده‌ای را شنید و گفت: «خیلی خوب است»، به یاد می‌آورد که با کارکنان درباره تراشه‌های سیلیکونی M1 و M2 اپل و تاریخچه غنی اپل در ایجاد تراشه‌ها برای محصولاتش صحبت کرده است.

اوه، آنها همیشه اتفاق می افتد. من هر روز چنین احساسی دارم—مثل یک بچه در مغازه شیرینی فروشی. ما فقط در راهرو درباره M2 و M1 صحبت می‌کردیم—تاریخ آنجا به بیش از یک دهه بازمی‌گردد. این به پیدایش تراشه‌های M یا تراشه‌های A از آیفون برمی‌گردد و واقعاً وارد می‌شوید و متوجه می‌شوید، چگونه می‌توانید یک تراشه قدرتمند را در چیزی به این کوچکی قرار دهید و نگذارید داغ شود و بسوزد؟

ما با مشکل مشابهی در مورد لپ‌تاپ‌ها مواجه شدیم: چگونه می‌توان چیزی را در آن قرار داد که قوی‌ترین تراشه رایانه‌ای در جهان باشد؟ از آن M1 متولد شد، و اکنون ما آن را با M2 بیشتر پیش بردیم. و مک اکنون محصولی کاملاً متفاوت نسبت به قبل است.

کوک همچنین اپل را محیطی توصیف کرد که در آن مردم نه را به عنوان پاسخ نمی‌پذیرند و گفت که ادعای غیرممکن بودن چیزی، نیروی محرکه انگیزه برای مهندسان اپل است.

خوب، معمولاً روشی که مردم را به انجام کاری وا می‌دارید این است که به آنها بگویید مطمئن نیستید انجام شدنی است. این پرچم قرمز در مقابل گاو نر است، زیرا بسیاری از مردم اینجا “غیرممکن” را درست نمی دانند. اگر ما خودمان را متقاعد کنیم که این به نفع کاربر است، این یک نیروی قانع کننده برای ما است تا بتوانیم مشکل را حل کنیم.

کوک همچنین به موضوع حریم خصوصی اشاره کرد و گفت که اپل معتقد است حریم خصوصی یک “حق اساسی بشر” است و کار این شرکت در توانمندسازی کاربران با ویژگی های متمرکز بر حریم خصوصی را به عنوان یک فلسفه اصلی توصیف کرد.

کوک با اشاره به نقش اپل در سطح بین‌المللی، گفت که اپل مجموعه‌ای از ارزش‌های اصلی دارد که ستاره شمالی این شرکت است، از جمله حریم خصوصی، آموزش، دسترسی و محیط زیست. کوک همچنین برای اولین بار به صورت عمومی در مورد برنامه جدید تعمیر سلف سرویس اپل که اخیراً برای مک راه اندازی شده است، اظهار نظر کرد. این برنامه به مشتریان اجازه می دهد تا قطعات مورد نیاز برای تعمیر آیفون یا مک خود را سفارش دهند، مانند تعویض باتری یا نمایشگر. کوک گفت که این برنامه برای مشتریانی در نظر گرفته شده است که از نظر فناوری قادر به انجام تعمیرات به تنهایی هستند.

در واقع چیزی برای همه وجود دارد. دید بزرگ تری گرفتیم و گفتیم مردم چه می خواهند؟ اول از همه، آنها محصولی می خواهند که خراب نشود. بنابراین ما بسیار تلاش می کنیم تا محصولاتی بسازیم که برای مدت طولانی دوام داشته باشند و این یک نوع کار است.

اما همیشه، برخی از افراد مجبورند برای تعمیر به جایی بروند. و شما نمی خواهید برای پیدا کردن یک مرکز تعمیر دو ساعت رانندگی کنید. بنابراین ما هزاران تعمیرگاه مستقل را اضافه کرده ایم.

علاوه بر آن، برای علاقه‌مندان و قلع‌قلم‌ساز، گفتیم: “قطعات تایید شده را به شما می‌فروشیم” – قطعاتی که برای تعمیر از آنها استفاده می‌کنیم. می توانید به جای خرید تعمیر، خود قطعه را خریداری کنید. و اگر به یک دفترچه راهنما نیاز دارید که به شما بگوید چگونه کاری را انجام دهید، می توانید دفترچه راهنما را داشته باشید. و اگر به ابزار خاصی نیاز است یا وسایل مورد نیاز است، ما می توانیم آن را نیز به شما بدهیم. نمی‌دانم چند نفر ما را به این موضوع می‌برند. واضح است که برای خواننده شماست.

در اواخر مصاحبه از کوک پرسیده شد که فکر می‌کند استیو جابز امروز درباره اپل چه فکری می‌کند. او در پاسخ گفت که فکر می‌کند جابز از بعضی چیزها خوشش می‌آید، اما برای چیزهای دیگر اعتراف کرد که ممکن است بگوید اپل می‌تواند بهتر انجام دهد.

من خیلی به او فکر می کنم. دلم براش خیلی تنگ شده او همیشه هنگام خروج از دفتر من می ایستد. و هرگز جایگزینی برای آن وجود ندارد. ما در آن روز چیزهای مهمی را رد و بدل می کردیم و در مورد آینده صحبت می کردیم. و ما سعی می کنیم به ماموریتی که او تعیین کرده است، ادامه دهیم، تا بهترین محصولات جهان را بسازیم که زندگی مردم را غنی تر می کند. و این تغییر نکرده است. با گذشت زمان خیلی چیزها تغییر می کند. اما دلیل وجود ما یکی است.

فکر می‌کنم او چیزهایی را پیدا می‌کرد که دوست داشت و چیزهایی که می‌گفت: «ما می‌توانیم در این زمینه بهتر عمل کنیم». من فکر می کنم او هر دو را انجام دهد. همانطور که همه ما انجام می دهیم. ما هرگز واقعاً راضی نیستیم. ما همیشه روی فردا کار می کنیم.

مصاحبه کامل را می توانید اینجا ببینید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا