بررسی تخصصی

به نظر می رسد بریتانیا از برنامه های خود برای تنظیم مقررات اپل و سایر شرکت های بزرگ فناوری چشم پوشی می کند

بریتانیا قصد دارد از برنامه‌های خود برای اعمال مقررات شدید اپل و سایر شرکت‌های بزرگ فناوری با استفاده از یک مرجع رقابت جدید، فایننشال تایمز گزارش ها.

به نظر می رسد بریتانیا از برنامه های خود برای تنظیم مقررات اپل و سایر شرکت های بزرگ فناوری چشم پوشی می کند
در یک گزارش paywalled، فایننشال تایمز ادعا می‌کند که دستور کار قانونی جدید دولت بریتانیا، که قرار است در سخنرانی ملکه هفته آینده ارائه شود، شامل لایحه‌ای برای توانمندسازی واحد بازارهای دیجیتال (DMU) نخواهد بود. دولت برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی DMU در سال 2020 اعلام کرد و اظهار داشت که به این نهاد اختیاراتی می‌دهد تا آیین‌نامه رفتاری را ایجاد کند که شرکت‌های بزرگ فناوری در بریتانیا باید از آن پیروی کنند و در غیر این صورت با جریمه‌هایی تا سقف 10 درصد از گردش مالی سالانه مواجه خواهند شد. گزارش موقت منتشر شده توسط سازمان رقابت و بازار (CMA) در اوایل سال جاری قرار بود توجه DMU را متمرکز کند و با واکنش تهاجمی اپل مواجه شد.

در حالی که DMU در حال حاضر با حدود 60 کارمند وجود دارد، هیچ قدرتی فراتر از توانایی های موجود CMA ندارد. DMU در حال حاضر روی تعدادی از تحقیقات کار می کند، از جمله در مورد شرایط اپ استور اپل و “دو قطبی” اپل و گوگل بر روی اکوسیستم های تلفن همراه.

جولیان نایت، رئیس محافظه‌کار کمیته منتخب دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش مجلس عوام، گفت اگر قانونی برای توانمندسازی تنظیم‌کننده فناوری در سخنرانی ملکه گنجانده نشود، به اعتبار کل شرکت لطمه می‌زند. این یک ضربه چکشی به توانایی بریتانیا برای تنظیم این بخش ها خواهد بود.”

تصمیم دولت برای عقب نشینی از نظارت بیشتر بر فناوری های بزرگ به دلیل تصمیم برای کنار گذاشتن اصلاحات شرکتی و تمایل نخست وزیر بوریس جانسون برای کناره گیری از مداخله دولت در اقتصاد است.

بیانیه وزارت دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش به فایننشال تایمز پیشنهاد کرد که اختیارات «تغییر رفتار قدرتمندترین شرکت‌های فناوری و حمایت از کسب‌وکارها و مصرف‌کنندگان» هنوز در راه است، اما «نمی‌توان در مورد زمان‌بندی قوانین احتمالی آینده اظهارنظر کرد».

اکوسیستم اپل به طور فزاینده ای توسط دولت های سراسر جهان از جمله ایالات متحده، ژاپن، کره جنوبی، اتحادیه اروپا و غیره تحت نظارت شدید قرار می گیرد، با اشتهای روشن از سوی تنظیم کننده های جهانی برای بررسی الزامات مربوط به سیاست های فروشگاه برنامه، بارگذاری جانبی برنامه، و قابلیت همکاری

توجه: با توجه به ماهیت سیاسی یا اجتماعی بحث در مورد این موضوع، موضوع بحث در انجمن اخبار سیاسی ما قرار دارد. همه اعضای انجمن و بازدیدکنندگان سایت می توانند موضوع را مطالعه و دنبال کنند، اما ارسال پست به اعضای انجمن با حداقل 100 پست محدود می شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا