بررسی تخصصی

اپل در حال آزمایش با ابزار هوش مصنوعی «Apple GPT» است، هنوز راه اندازی برنامه ریزی نشده است

اپل در حال کار بر روی پروژه های هوش مصنوعی “Apple GPT” است که می تواند رقیب ChatGPT OpenAI باشد. بلومبرگمارک گورمن. کار بر روی هوش مصنوعی در طول چند ماه گذشته به یک اولویت برای اپل تبدیل شده است، زیرا خدمات چت بات و عملکردهای هوش مصنوعی در برنامه ها افزایش یافته است.

درخشش سیری
شرکت کوپرتینویی چارچوب «آژاکس» را برای مدل‌های زبان بزرگ مانند ChatGPT، مایکروسافت بینگ، و Google’s Bard ایجاد کرده است و چت بات داخلی خود را توسعه داده است که برخی از مهندسان از آن به عنوان «Apple GPT» یاد می‌کنند، یک بازی در ChatGPT. گورمن می گوید اپل هنوز «استراتژی روشنی» برای ایجاد محصول برای مصرف کنندگان ندارد.

با توجه به محبوبیت چت ربات‌های هوش مصنوعی، اپل نگران است که در فناوری‌های جدید مبتنی بر هوش مصنوعی که نحوه تعامل مردم با گوشی‌های هوشمند را تغییر می‌دهد، عقب مانده است. کارمندان اپل باید دسترسی ویژه ای برای دسترسی به برنامه چت بات که اپل روی آن کار می کند، داشته باشند و خروجی آن نمی تواند برای توسعه ویژگی های محصول جدید برای مشتریان استفاده شود. این برای نمونه سازی محصول استفاده می شود و می تواند بر اساس داده هایی که اپل برای آموزش آن استفاده کرده است به سوالات پاسخ دهد.

پلتفرم Ajax بر اساس چارچوب یادگیری ماشینی Jax Google ساخته شده است که در Google Cloud اجرا می شود. ظاهرا اپل در نظر داشت قراردادی با OpenAI امضا کند و فناوری OpenAI را برای تیم های شرکتی خود آزمایش کند، اما در نهایت این کار را نکرد.

اپل چندین تیم دارد که بر روی هوش مصنوعی کار می کنند و در تلاش برای حل مشکلاتی مانند نگرانی های حفظ حریم خصوصی هستند. حتی با دستیار شخصی سیری خود، اپل همیشه محتاط تر از رقبا بوده است و هدفش این است که حریم خصوصی را مقدم بر عملکرد باشد. اپل به دلیل کاستی های سیری در مقایسه با محصولات رقیب گوگل، مایکروسافت، سامسونگ، آمازون و دیگران مورد انتقاد قرار گرفته است.

تیم کوک در طول تماس ماه مه اپل گفت: «تعدادی از مسائل وجود دارد که باید در ارتباط با هوش مصنوعی مرتب شوند، و مهم است که در رویکرد توسعه، «عمدی و متفکر» باشیم. کوک همچنین گفت که اپل هوش مصنوعی را «بزرگ» می‌بیند و قصد دارد «به ساخت آن در محصولات بر مبنای بسیار متفکرانه ادامه دهد».

هنوز اطلاعاتی در مورد زمان و یا اینکه اپل ممکن است نوعی ربات چت برای مصرف کننده را منتشر کند، وجود ندارد، اما این شرکت به طور مداوم ویژگی های مبتنی بر یادگیری ماشین را در محصولات خود با هر تکرار نرم افزار جدید بهبود می بخشد. به عنوان مثال، در iOS 17، عملکرد پیش‌بینی متن بهبود یافته است و اپل ویژگی‌های جدیدی را در مورد Visual Lookup و شناسایی عکس معرفی کرده است.

اپل می‌تواند در سال 2024 اعلامیه «مهم» هوش مصنوعی را برنامه‌ریزی کند، اما هنوز هیچ برنامه مشخصی ندارد. جان جیاناندریا، رئیس هوش مصنوعی اپل و کریگ فدریگی، رئیس مهندسی نرم‌افزار، تلاش‌های هوش مصنوعی اپل را رهبری می‌کنند، اما مانند بسیاری از فناوری‌های نوظهور اپل، طبق گزارش‌ها بر سر توسعه محصول اختلاف نظرهایی وجود دارد که این شرکت باید بر آنها غلبه کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا