بررسی تخصصی

اپل قبل از تعویض به USB-C، آیفون 15 را با پورت لایتنینگ در نظر گرفت

به گفته افشاگر اپل Unknownz21، در اوایل فرآیند توسعه آیفون 15، اپل نسخه ای را ایجاد کرد که شامل پورت لایتنینگ بود. Unknownz21 در توییتی اعلام کرد که اپل یک آیفون 15 را با درگاه لایتنینگ «خیلی زود» آزمایش کرد، اما به‌سرعت به نفع نسخه USB-C کنار گذاشته شد.

اپل قبل از تعویض به USB-C، آیفون 15 را با پورت لایتنینگ در نظر گرفت
مدل‌های آیفون 15 مجهز به USB-C به جای لایتنینگ در اوایل ژانویه 2022 در حال آزمایش بودند و تمام طراحی‌های بعد از مارس 2022 بر روی یک پورت USB-C متمرکز بودند.

انتقال اپل به USB-C در آیفون یکی از ثابت‌ترین شایعات بوده است و انتظار می‌رود که این شرکت پورت لایتنینگ را برای هر چهار مدلی که امسال عرضه می‌شوند حذف کند. هر دو مدل پرو و ​​استاندارد به طور یکسان از طریق USB-C به جای لایتنینگ شارژ می‌شوند که اولین بار برای آیفون است.

پورت‌های USB-C از سال 2015 در خط تولید مک و از سال 2018 در خط آی‌پد گنجانده شده‌اند. همه آی‌پدهایی که اپل می‌فروشد اکنون دارای درگاه USB-C هستند، بنابراین تنها دستگاه‌های iOS که هنوز از لایتنینگ استفاده می‌کنند، آیفون‌ها هستند. اپل در حال برنامه‌ریزی برای انتقال به USB-C برای آیفون است، زیرا قوانین اروپایی، شارژر مشترک را برای دستگاه‌های الکترونیکی الزامی می‌کند.

پورت لایتنینگ تحت این قوانین مجاز نیست، بنابراین اپل این گزینه را داشت که USB-C را فقط در اروپا معرفی کند و در هر جای دیگری از لایتنینگ استفاده کند، یا از USB-C در سراسر جهان استفاده کند و لایتنینگ را به طور کامل حذف کند. USB-C در همه دستگاه‌های اپل شارژ را ساده‌تر می‌کند زیرا آیفون‌ها، آیپدها و مک‌ها می‌توانند کابل و آداپتور برق یکسانی را به اشتراک بگذارند.

اپل در نهایت باید ایرپادهای نسل سوم، ایرپاد پرو 2، ایرپاد مکس، موس جادویی، ترک‌پد جادویی، صفحه‌کلید جادویی و مداد اپل اصلی را به‌روزرسانی کند، همه دستگاه‌هایی که همچنان با لایتنینگ شارژ می‌شوند.

ممکن است اپل برای مدت طولانی نیازی به شارژ USB-C نداشته باشد، زیرا این شرکت شارژ بی سیم MagSafe را تحت فشار قرار داده است. آیفون‌های بعد از آیفون ۱۲ دارای MagSafe هستند و اپل می‌تواند در حال برنامه‌ریزی برای افزودن فناوری مشابه به مدل‌های آی‌پد آینده باشد. شایعاتی وجود دارد مبنی بر اینکه هدف نهایی اپل داشتن یک آیفون بدون پورت و تمام صفحه نمایش است و با MagSafe و عرضه آتی Qi2، ممکن است در مقطعی این امکان وجود داشته باشد. استاندارد Qi2 امکان شارژ سریع‌تری مانند MagSafe را فراهم می‌کند و به عنوان جایگزین بازتری برای MagSafe عمل می‌کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا