بررسی تخصصی

اپل به دلیل مسدود کردن رقبای Tap-to-Pay در آیفون شکایت کرد

یک شکایت دسته جمعی پیشنهادی که امروز علیه اپل تنظیم شد، این شرکت را متهم به نقض قانون ضد انحصار ایالات متحده با اطمینان از اینکه Apple Pay تنها کیف پول تلفن همراه موجود برای انجام پرداخت های ضربه به پرداخت با iPhone، iPad یا Apple Watch است، متهم می کند.

اپل به دلیل مسدود کردن رقبای Tap-to-Pay در آیفون شکایت کرد
شکایتی که توسط شرکت‌های حقوقی Hagens Berman و Sperling & Slater ارائه شده است، ادعا می‌کند که اپل به طور غیرقانونی حداقل یک میلیارد دلار در سال از طریق مسدود کردن رقبا از دسترسی به فناوری NFC در دستگاه‌های خود سود می‌برد و در نتیجه از ارائه سرویس‌های رقیب مانند Google Pay یا Samsung Pay جلوگیری می‌کند. قابلیت پرداخت برای پرداخت در دستگاه های اپل.

در این شکایت آمده است که برای هر تراکنش Apple Pay که با کارت پرداخت صادرکننده ایالات متحده انجام می شود، صادرکننده باید 0.15 درصد برای کارت های اعتباری و نیم سنت برای کارت های نقدی به اپل پرداخت کند. در مقایسه، گوگل چندین کیف پول تلفن همراه را در تلفن‌های هوشمند اندرویدی اجازه می‌دهد و هزینه‌ای از صادرکنندگان کارت ایالات متحده برای پرداخت‌های Tap-to-Pay دریافت نمی‌کند.

استیو برمن، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Hagens Berman، می‌گوید: «وقتی عملکرد Apple Pay را با کیف‌پول‌های تلفن همراه موجود در دستگاه‌های Android – Google Pay، Samsung Pay – مقایسه می‌کنید، اساساً یک آینه در دست دارید؛ آنها اساساً یکسان هستند. . با این حال، همان سرویس در اندروید که صادرکنندگان کارت مطلقاً برای آن هیچ هزینه ای نمی پردازند، سالانه یک میلیارد دلار از طریق Apple Pay برای آنها هزینه دارد.

در این شکایت آمده است که اگر این سرویس در دستگاه های اپل با رقابت مواجه شود، اپل نمی تواند «کارمزدهای قابل توجه» خود را برای تراکنش های Apple Pay حفظ کند.

این شکایت که در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در شمال کالیفرنیا ثبت شده است، به طور خاص اپل را به نقض چندین قانون فدرال شرمن از طریق “گره زدن” Apple Pay به دستگاه های تلفن همراه خود و انحصار “بازار کیف پول موبایل ios ضربه بزنید و پرداخت کنید” متهم می کند.

این شکایت به دنبال تسکین پولی برای همه صادرکنندگان کارت ایالات متحده است که به ازای هر تراکنش Apple Pay انجام شده با هر یک از کارت های پرداخت آن، کارمزدی را به اپل پرداخت کرده اند.

هاگنس برمن گفت این سومین بار است که از اپل به دلیل نقض قوانین ضد تراست شکایت می کند. در سال 2015، این شرکت حقوقی مجموعاً 560 میلیون دلار تسویه حساب را علیه اپل و شرکت‌های انتشاراتی در رابطه با تثبیت قیمت کتاب‌های الکترونیکی تضمین کرد، و در اوایل سال جاری، 100 میلیون دلار تسویه حساب از طرف اپل از طرف توسعه‌دهندگان iOS که ادعا می‌کردند 30 استاندارد آن زمان اپل ٪ کمیسیون در خرید فروشگاه App بیش از حد بود.

Apple Pay در مناطق دیگر از جمله استرالیا و اروپا نیز با بررسی های مشابهی مواجه شده است. در ماه مه، کمیسیون اروپا نظر اولیه خود را به اپل اطلاع داد که از موقعیت غالب خود در بازار “کیف پول های موبایل در دستگاه های iOS” با محدود کردن دسترسی به فناوری NFC در دستگاه های اپل برای پرداخت های بدون تماس در فروشگاه ها سوء استفاده کرده است.

شکایت کامل در قالب PDF در وب سایت Hagens Berman موجود است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا