بررسی تخصصی

Safari 16.1 پشتیبانی از Passkeys، Web Push، Apple Pencil Hover و موارد دیگر را به ارمغان می آورد.

در کنار macOS Ventura، iOS 16.1 و iPadOS 16.1، اپل Safari 16.1 را معرفی کرده است که تعدادی ویژگی جدید را برای Safari در پلتفرم های اپل به ارمغان می آورد. Safari 16.1 دقیقاً در iOS 16.1، iPadOS 16.1 و macOS Ventura ساخته شده است، اما در macOS Monterey و macOS Big Sur نیز موجود است.

بنر آبی نماد سافاری
این به‌روزرسانی شامل Web Push برای macOS Ventura است که به وب‌سایت‌ها و برنامه‌های وب اجازه می‌دهد با استفاده از استانداردهای مشابه سایر مرورگرها، اعلان‌ها را ارسال کنند. اعلان‌ها را می‌توان حتی زمانی که سافاری در حال اجرا نیست، تحویل داد و در مرکز اعلان‌ها مدیریت کرد.

عملکرد Web Push که قبلاً برای یک برنامه وب یا وب‌سایت پیاده‌سازی شده است به طور خودکار در Safari کار می‌کند و از همان سرویس Apple Push Notification استفاده می‌کند که فشار بومی را در دستگاه‌های اپل تقویت می‌کند.

با Safari 16.1، کلیدهای عبور علاوه بر دستگاه‌هایی که iOS 16 دارند، می‌توانند روی آی‌پد و مک‌های دارای iPadOS 16، ‌macOS Ventura‌، macOS Monterey، و macOS Big Sur استفاده شوند. Passkeys برای جایگزینی گذرواژه‌ها طراحی شده‌اند و وب‌سایت‌هایی مانند PayPal از قبل پشتیبانی می‌کنند.

برای مدل‌های جدید آی‌پد پرو، سافاری 16.1 پشتیبانی از شناور با قلم اپل را اضافه می‌کند، ویژگی‌ای که به نمایشگر آی‌پد پرو اجازه می‌دهد تا زمانی که اپل پنسیل را تا 12 میلی‌متر فاصله دارد، تشخیص دهد. در Safari 16.1، کاربران می‌توانند وضعیت‌های شناور را برای پیوندها، انیمیشن‌ها و موارد دیگر ببینند.

از دیگر ویژگی‌های جدید Safari 16.1 می‌توان به اندازه‌های جدید درگاه دید در iPadOS برای پشتیبانی از Stage Manager، بهبود تصویربرداری از صفحه و موارد دیگر اشاره کرد که جزئیات کامل در پست وبلاگ WebKit اپل در دسترس است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا