بررسی تخصصی

اپل واچ SE 3: هر آنچه که تاکنون می دانیم

انتظار می‌رود نسل سوم اپل واچ SE سال آینده عرضه شود، اما با توجه به شایعات کمی در مورد ساعت هوشمند ارزان قیمت اپل، انتظار داریم چه چیزی را ببینیم؟

ویژگی ساختگی Apple Watch SE 3
در اوایل سال جاری، شرکت تحقیقاتی فناوری Omdia گزارش داد که نسل سوم اپل واچ SE دارای اندازه صفحه نمایش مشابه با اپل واچ سری 8 خواهد بود. اپل واچ سری 8 و سری 9 دارای اندازه صفحه نمایش مشابه با اپل واچ سری 7 هستند. که طراحی بدنه کمی گردتر و بزرگتر را برای قرار دادن نمایشگرهای بزرگتر که حاشیه های باریکتری دارند معرفی کرد.

به این ترتیب، به نظر می رسد که نسل سوم اپل واچ SE از طراحی اپل واچ سری 7 و همچنین نمایشگرها و اندازه های بزرگتر آن استفاده کند. این بدان معناست که در اندازه‌های 41 و 45 میلی‌متری در دسترس خواهد بود، در مقایسه با 40 میلی‌متر و 44 میلی‌متر برای اپل واچ SE فعلی، که تقریباً 20 درصد فضای نمایش بیشتری را ارائه می‌کند.

نسل دوم اپل واچ SE دارای تراشه S8 است که بر اساس A13 Bionic و به طور موثر مشابه تراشه های قبلی S6 و S7 است. با نسخه نسل سوم اپل واچ SE، به احتمال زیاد این دستگاه حداقل به تراشه S9 که مبتنی بر تراشه A15 Bionic است، ارتقا پیدا خواهد کرد. حتی می تواند تراشه S10 را از دیگر مدل های اپل واچ سال آینده دریافت کند.

S9 دارای 60 درصد ترانزیستور بیشتر برای ارائه 30 درصد عملکرد سریعتر در مقایسه با تراشه S8 اپل واچ SE است. همچنین دارای یک موتور عصبی چهار هسته ای است که تا دو برابر سریعتر است. این پیشرفت‌ها به درخواست‌های Siri اجازه می‌دهند تا در دستگاه پردازش شوند، که منجر به پاسخ‌های سریع‌تر و قابل اعتمادتر و همچنین دسترسی به داده‌های سلامت و تناسب اندام می‌شود. دیکته نیز 25٪ دقیق تر در نتیجه ضربه پردازنده است.

نسل دوم اپل واچ SE دارای سنسور قلب نوری نسل دوم اپل است. اپل نسل سوم سنسور قلب نوری را در سری 6 در سال 2020 معرفی کرد، بنابراین در سال 2024، بالاخره زمان آن رسیده است که سنسور به روز شده را به ساعت ارزان قیمت اپل بیاوریم.

شارژ سریع در اپل واچ سری 7 معرفی شد تا در حدود 45 دقیقه به 80 درصد شارژ برسد. این قابلیت از نسل دوم Apple Watch SE خودداری شد، اما به نظر می‌رسد ویژگی‌ای است که اپل می‌تواند تصمیم بگیرد در نهایت با نسل سوم این دستگاه ارائه کند.

چه چیزی همان خواهد ماند؟

نسل دوم اپل واچ SE یک قاب پشتی نایلونی کامپوزیت همرنگ را برای کاهش هزینه‌ها معرفی کرد. نسل سوم احتمالاً این ویژگی را دارد و قاب پشتی سرامیکی برتر را برای خط اصلی اپل واچ در نظر گرفته است.

حسگر اکسیژن خون و اپلیکیشن اکسیژن خون، حسگر الکتریکی قلب و اپلیکیشن ECG و قابلیت سنجش دمای بدن احتمالاً از نسل سوم اپل واچ SE حذف می‌شوند. هر دو مدل اپل واچ SE نسل اول و دوم، انتخاب اولیه تری از ویژگی های نظارت بر سلامت را ارائه می دهند، به طوری که اپل مشتریان را به سری اصلی اپل واچ می فروشد تا قابلیت هایی مانند ضبط ECG را به دست آورد. اگر ویژگی های سلامت جدیدی از خط اصلی اپل واچ به دست آورد، ECG از زمان معرفی آن در سری 4 در سال 2018 محتمل ترین است.

به همین ترتیب، Apple Watch SE هرگز دارای تراشه Ultra Wideband نبوده است، بنابراین شانس اپل برای دادن نسل دوم تراشه Ultra Wideband به مدل جدید نیز کم به نظر می رسد.

تاریخ انتشار

نسل‌های قبلی Apple Watch SE در سپتامبر 2020 و سپتامبر 2022 عرضه شدند، همانطور که در راهنمای خرید MacRumors ذکر شده است. طبق گفته های اپل واچ SE، انتظار می رود در آینده به چرخه ارتقاء دو ساله پایبند باشد. بلومبرگمارک گورمن، پیشنهاد می کند که مدل نسل سوم در سپتامبر 2024 وارد بازار شود.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا