بررسی تخصصی

تشخیص تصادف آیفون 14 و SOS اضطراری از طریق ماهواره، امدادگران را به خودرویی که در دره دورافتاده سقوط کرده بود هدایت کردند.

دو نفر که در یک تصادف جدی که بعد از ظهر دیروز رخ داد، نجات یافتند و از طریق ویژگی‌های جدید موجود در جدیدترین مدل‌های آیفون 14، از جمله SOS اضطراری از طریق ماهواره و تشخیص تصادف، شناسایی شدند.


این حادثه در بزرگراه جنگل آنجلس در جنگل ملی آنجلس در کالیفرنیا رخ داد، در حالی که یک وسیله نقلیه بر فراز یک کوه در حال حرکت بود تا تقریباً 300 فوت به درون دره ای دور افتاده سقوط کند. یک مدل آیفون 14 در خودرو، تصادف را شناسایی کرد و از آنجایی که سیگنال تلفن همراه وجود نداشت، اطلاعاتی با استفاده از SOS اضطراری از طریق ماهواره در اختیار امدادگران قرار گرفت.

قربانیان یک SOS اضطراری را از طریق پیام متنی ماهواره ای به یکی از مراکز رله اپل ارسال کردند و یک کارمند مرکز رله سپس با بخش کلانتر لس آنجلس برای کمک تماس گرفت. دو نفر درگیر در سقوط توسط تیم تحقیقاتی و نجات مونتروس شناسایی و با یک هلیکوپتر به بیرون منتقل شدند. آنها به یک بیمارستان محلی منتقل شدند و به دلیل جراحات خفیف تا متوسط ​​تحت مداوا قرار گرفتند و کل نجات در فیلم ضبط شد.

تیم جستجو و نجات Montrose تایید کرد که از سرویس ماهواره‌ای اضطراری اپل برای دریافت کمک استفاده شده است و توییت‌هایی که به اشتراک گذاشته شده نشان می‌دهد که خودرو در هنگام سقوط از کوه آسیب زیادی دیده است. تیم جستجو و نجات گفت که مرکز تماس اپل توانسته “طول و عرض جغرافیایی دقیقی را برای قربانیان فراهم کند.”

macOS Ventura اکنون در دسترس است
>

ماهواره اضطراری اپل از طریق ویژگی SOS اخیراً برای نجات مردی که در منطقه‌ای دورافتاده در آلاسکا گیر افتاده بود، استفاده شد و ویژگی Crash Detection چندین بار با موفقیت مورد استفاده قرار گرفت، از جمله یک بار برای Redditor که توانست چند دقیقه پس از آسیب به همسرش برسد. یک تصادف جدی به لطف هشدار

تشخیص تصادف و ماهواره اضطراری از طریق SOS برای همه کاربران آیفون 14 در دسترس است. هنگامی که یک موقعیت اضطراری رخ می دهد و اتصال WiFi یا تلفن همراه در دسترس نیست، ویژگی SOS را می توان فعال کرد.

در حال حاضر، SOS اضطراری از طریق ماهواره در آمریکای شمالی، فرانسه، آلمان، ایرلند و بریتانیا در دسترس است. استفاده از آن به مدت دو سال رایگان است و اپل هنوز جزئیاتی در مورد هزینه آن در آینده ارائه نکرده است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا