بررسی تخصصی

همه چیز جدید در iPadOS و iOS 16.2 Beta 1: برنامه Freeform، پشتیبانی از نمایش خارجی Stage Manager، گزارش‌های SOS اضطراری تصادفی و موارد دیگر

اپل امروز اولین نسخه بتا iOS 16.2 و iPadOS 16.2 را در اختیار توسعه دهندگان قرار داد و حتی ویژگی های جدید بیشتری را که برای به روز رسانی iOS 16 وعده داده شده بود، معرفی کرد.

iOS 16
ما تمام تغییراتی که تاکنون در نسخه‌های بتا iOS 16.2 و iPadOS 16.2 تاکنون در این راهنما یافت شده است را بیان کرده‌ایم.

برنامه Freeform

اپل یک برنامه جدید کراس پلتفرم Freeform را در iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura 13.1 معرفی کرد. Freeform که برای همکاری طراحی شده است، می تواند برای یادداشت کردن یادداشت ها، طراحی، طراحی، ذخیره پیوندها و موارد دیگر استفاده شود.

فرم رایگان


چندین نفر می‌توانند روی یک سند Freeform یکسان کار کنند و به‌روزرسانی‌ها برای همه شرکت‌کنندگان در زمان واقعی همگام‌سازی شوند. اپل می‌گوید که Freeform می‌تواند برای طراحی پروژه‌ها، طراحی تابلوهای خلق و خو و ایده‌های طوفان فکری مورد استفاده قرار گیرد و این اپلیکیشن به عنوان فضایی خلاقانه عمل می‌کند.

پشتیبانی از صفحه نمایش خارجی Stage Manager

با iPadOS 16.2، Stage Manager در آیپدهای M1 و M2 را می توان بار دیگر با نمایشگرهای خارجی استفاده کرد. این قابلیتی است که اپل در اولین نسخه از iPadOS 16 حذف کرد تا ‌Stage Manager را به مدل‌های A12X و A12Z iPad Pro گسترش دهد.

مدیر مرحله ipados 16


با پشتیبانی از نمایشگر خارجی، Stage Manager حداکثر هشت برنامه را برای اهداف چندوظیفه ای به جای چهار برنامه پشتیبانی می کند. این قابلیت محدود به آیپدهای M1 و M2 است.

معماری اپلیکیشن خانگی جدید

همراه با نرم‌افزار HomePod 16.2، iOS 16.2، iPadOS 16.2 و macOS Ventura‌ 13.1 پشتیبانی از معماری به‌روزشده برنامه Home را که پس از اضافه شدن استاندارد خانه هوشمند Matter ارائه می‌شود، اضافه می‌کنند.

به روز رسانی معماری اپلیکیشن های خانگی 1


اپل می‌گوید که معماری جدید اپلیکیشن Home عملکرد سریع‌تر و مطمئن‌تری را در خانه‌هایی با بسیاری از لوازم جانبی هوشمند به ارمغان می‌آورد، اما لازم است هر دستگاهی که به خانه دسترسی دارد، iOS 16.2، iPadOS 16.2، macOS Ventura‌ 13.1، tvOS 16.2 و watchOS را اجرا کند. نسخه بتای 9.2 به همراه نرم افزار بتای HomePod 16.2.

در دستگاه‌هایی که از ProMotion پشتیبانی می‌کنند، اپل می‌گوید که تغییرات طرح‌بندی متحرک SwiftUI از نرخ رفرش ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کند، عملکردی که قبلا وجود نداشت.

تماس های SOS ناخواسته

به نظر می‌رسد اپل در حال جمع‌آوری داده‌های تماس‌های تصادفی SOS با به‌روزرسانی است و یکی از کاربران درخواست اپل درباره تماسی را که داده‌های سیستم را جمع‌آوری می‌کند، گزارش کرده است.

بروز رسانی نرم افزار

اپل تغییرات کوچکی در بخش به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار در برنامه تنظیمات ایجاد کرده است که در بخش General در دسترس است. متن نسخه نرم‌افزاری که نصب شده اکنون پررنگ‌تر است و آن را آشکارتر می‌کند.

به روز رسانی نرم افزار ios 16 2 پررنگ

سایر ویژگی های جدید

آیا از ویژگی جدیدی در iOS 16.2 اطلاع دارید که آن را کنار گذاشته ایم؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا