بررسی تخصصی

فیس‌بوک اپل را به «کم کردن دیگران» با دستورالعمل‌های اپ استور در مورد پست‌های تقویت‌شده متهم می‌کند

همزمان با راه اندازی iOS 16.1، اپل دستورالعمل های فروشگاه App خود را به روزرسانی کرد تا به وضوح بیان کند که برنامه هایی مانند فیس بوک که برای پست ها و سایر محتوای تبلیغاتی “افزایش” ارائه می دهند باید از خریدهای درون برنامه ای برای این ویژگی ها استفاده کنند. شرکت مادر فیسبوک متا از اصلاح دستورالعمل اپل راضی نیست و در بیانیه ای به آستانه، گفت که اپل در حال ایجاد سیاست هایی برای تقویت تجارت خود و در عین حال پایین آوردن دیگران است.

ویژگی فیس بوک

اپل به توسعه سیاست‌های خود برای رشد کسب‌وکار خود ادامه می‌دهد و در عین حال دیگران را در اقتصاد دیجیتال پایین می‌آورد. اپل قبلاً گفته بود که سهمی از درآمد تبلیغات توسعه‌دهنده را نمی‌گیرد و اکنون ظاهراً نظر خود را تغییر داده است. ما همچنان متعهد به ارائه مشاغل کوچک ساده هستیم. راه هایی برای اجرای تبلیغات و رشد کسب و کار آنها در برنامه های ما.”

فیس‌بوک به شرکت‌ها و افراد اجازه می‌دهد تا برای «تقویت» پستی که عملکرد خوبی دارد، پول بپردازند و آن را در مقابل بینندگان و مشتریان بالقوه بیشتری قرار دهند. قبل از به‌روزرسانی دستورالعمل، اپل چندین بار گفته بود که محتوای دیجیتال فروخته شده در برنامه‌ها باید از طریق خریدهای درون برنامه‌ای فروخته شود، اما فیس‌بوک از این قانون پیروی نکرده است.

هنگام تقویت یک پست در برنامه فیس بوک برای iOS، خرید درون برنامه ای لازم نیست. هزینه پست تقویت‌شده از طریق کارت اعتباری، کارت نقدی، PayPal یا حساب بانکی پرداخت می‌شود، به این معنی که اپل از پولی که کسب‌وکارها و تبلیغ‌کنندگان به فیس‌بوک می‌پردازند، کوتاهی نمی‌کند. اینستاگرام نیز از خرید مستقیم استفاده می کند، اما سایر شبکه های رسانه اجتماعی مانند توییتر و تیک تاک از خریدهای درون برنامه ای برای ویژگی های مشابه افزایش پست استفاده می کنند.

فیس‌بوک و اینستاگرام سال‌ها از یک گزینه خرید مستقیم برای افزایش قیمت‌ها استفاده می‌کنند و اپل به متا اجازه داده است که از آن دوری کند. روزنامه وال استریتدر واقع، جزئیات اختلاف خصوصی بین اپل و متا بر سر این موضوع در ماه اوت بود.

در حالی که اپل قبل از دستورالعمل های اصلاح شده قوانینی را در مورد خریدهای دیجیتالی داشت، اما عبارت جدید به طور خاص پست های تقویت شده را فراخوانی می کند، اگرچه متن در پایین یک قانون در مورد برنامه های مدیریت تبلیغات که خودشان تبلیغات را نمایش نمی دهند ذکر شده است.

«برنامه‌های مدیریت تبلیغات: برنامه‌هایی که صرفاً با هدف اجازه دادن به تبلیغ‌کنندگان (افراد یا شرکت‌هایی که محصول، خدمات یا رویدادی را تبلیغ می‌کنند) برای خرید و مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی در انواع رسانه‌ها (تلویزیون، فضای باز، وب‌سایت‌ها، برنامه‌ها و غیره) انجام نمی‌دهند. نیاز به استفاده از خرید درون‌برنامه است. این برنامه‌ها برای اهداف مدیریت کمپین در نظر گرفته شده‌اند و خود تبلیغات را نمایش نمی‌دهند. خریدهای دیجیتال برای محتوای تجربه شده یا مصرف‌شده در یک برنامه، از جمله خرید تبلیغات برای نمایش در همان برنامه (مانند فروش) “افزایش” برای پست‌ها در برنامه رسانه‌های اجتماعی) باید از خرید درون برنامه‌ای استفاده کنید.”

سخنگوی اپل تایید کرد آستانه اپل قبلاً دستورالعمل روشنی داشت که کالاها و خدمات دیجیتال را برای استفاده از خریدهای درون برنامه ای ملزم می کرد، اما هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا اپل متن دستورالعمل را تغییر داده است و همچنین چرا فیس بوک مجبور به رعایت آن نشده است، وجود نداشت.

سال‌هاست که دستورالعمل‌های اپ استور مشخص است که فروش کالاها و خدمات دیجیتال در یک برنامه باید از خرید درون برنامه‌ای استفاده کند. تقویت، که به فرد یا سازمان اجازه می‌دهد تا برای افزایش دسترسی به پست یا نمایه، هزینه پرداخت کند. ، یک سرویس دیجیتال است — بنابراین مطمئناً خرید درون برنامه ای لازم است. این همیشه وجود داشته است و نمونه های زیادی از برنامه ها وجود دارد که این کار را با موفقیت انجام می دهند.”

مشخص نیست که آیا تغییرات دستورالعمل اعمال شده دیروز نشان دهنده اتخاذ موضع محکم تری اپل در برابر فیس بوک و اینستاگرام است یا خیر، اما اگر اپل شروع به کاهش پست های تقویت شده کند، فیس بوک احتمالاً هزینه اضافی را به افراد و مشاغلی که از ویژگی تقویت استفاده می کنند منتقل می کند. .

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا