بررسی تخصصی

مدیران اپل نگاهی دقیق تر به تشخیص خرابی آیفون 14 ارائه می دهند

در مصاحبه‌ای جدید، دو مدیر اپل به بررسی ویژگی جدید تشخیص تصادف آیفون 14 پرداخته‌اند، که می‌تواند تشخیص دهد که آیا کاربر دچار تصادف شده است یا خیر و به‌طور خودکار با خدمات اورژانس و مخاطبین تماس می‌گیرد.

آگهی تشخیص تصادف آیفون 14 پرو
در طول مصاحبه با TechCrunchبرایان هیتر، معاون اپل در بازاریابی جهانی محصولات آیفون، Kaiann Drance، و معاون حسگر و اتصال این شرکت، ران هوانگ، برخی از جنبه‌های فنی را نشان می‌دهند که چگونه آخرین مدل‌های آیفون و اپل واچ واقعاً ماشین را تشخیص می‌دهند. تصادف در.

جدیدترین دستگاه‌ها شامل حسگرهای به‌روز شده‌ای هستند که می‌توانند تغییرات ناگهانی در حرکت و فشار را به همراه انواع داده‌های دیگر از آیفون شناسایی کنند تا هشداری را ایجاد کنند. شتاب‌سنج به‌روزشده در جدیدترین مدل‌های آیفون می‌تواند اندازه‌گیری نیروی G را تا ۲۵۶Gs اندازه‌گیری کند. هوانگ در این مصاحبه گفت: همانطور که اپل در حال توسعه این ویژگی بود، نیاز به “درکی اساسی از آنچه در هنگام تصادف تجربه می شود.” “در این تصادفات، نیروهای ضربه ای بیش از 100Gs را می بینید. ما حدود 256Gs را شروع کردیم. هر زمان که شما سعی می کنید این برد را افزایش دهید، از نظر دقت در برد بالاتر و هزینه های برق، معاوضه هایی وجود دارد. کار زیادی برای ساخت حسگرها در این راه انجام شده است.”

در کنار داده‌های ژیروسکوپ و شتاب‌سنج، آیفون از چندین متغیر دیگر استفاده می‌کند تا بفهمد آیا کاربر در خودرو در حال حرکت است و آیا درگیر تصادف شده است یا خیر. هوانگ گفت: «هیچ گلوله نقره ای از نظر فعال کردن تشخیص تصادف وجود ندارد.

به سختی می توان گفت که چه تعداد از این چیزها باید راه اندازی شوند، زیرا این یک معادله مستقیم نیست. بسته به اینکه سرعت سفر قبلا چقدر سریع بوده، مشخص می‌کند که چه سیگنال‌هایی را بعداً باید ببینیم. تغییر سرعت شما، همراه با نیروی ضربه، همراه با تغییر فشار، همراه با سطح صدا، همه اینها یک الگوریتم بسیار پویا است.

برخی از تصادفات رانندگی وجود دارد که ممکن است آیفون 14 یا مدل های جدیدتر اپل واچ عمداً با خدمات اضطراری تماس نگیرند. Drance گفت: “من در واقع زمانی که در نیویورک بودم یک خم کن گلگیر عقب داشتم. تشخیص تصادف من انجام نشد.” “این فقط یکی از آن چیزهای جزئی است که شما فقط از ماشین خود پیاده می‌شوید و به راه خود ادامه می‌دهید. این بخشی از ترکیب و دقت سنسور است، زیرا ما نمی‌خواهیم تماس‌های نادرست زیادی با 9-1-1 انجام دهیم. آنها ضروری نیستند.”

علی‌رغم تلاش‌های اپل برای کاهش تماس‌های نادرست با خدمات اضطراری، گزارش‌هایی منتشر شده است مبنی بر اینکه دستگاه‌های iPhone 14 زمانی که کاربران سوار ترن هوایی هستند با خدمات اضطراری تماس می‌گیرند. زنگ‌های هشدار کاذب احتمالاً در نتیجه حسگرهای آیفون 14 است که شکستن ناگهانی و حرکت سواری را به‌عنوان برخورد با خودروی دیگر به اشتباه تعبیر می‌کنند. سایر عواملی که آیفون از آن استفاده می کند عبارتند از نویز، مانند صدای موتور یا جاده، و همچنین روترهای Wi-Fi در نزدیکی آیفون که در نتیجه قرار گرفتن در یک وسیله نقلیه در حال حرکت به سرعت در حال تغییر هستند.

هوانگ همچنین به نحوه آزمایش تشخیص تصادف توسط اپل اشاره کرد و خاطرنشان کرد که این شرکت آیفون را در بسیاری از خودروها، مجهز به دوربین برای تجزیه و تحلیل ضربه قرار داده است. اپل همچنین داده‌های وزارت حمل‌ونقل و اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها را مورد بررسی قرار داد تا بفهمد چه نوع تصادفات علل اصلی صدمات هستند.

ما آیفون‌ها را در مکان‌های مختلف ماشین قرار می‌دهیم – روی آدمک‌ها و خود ماشین و پایه‌ها و غیره. و سپس تمام داده‌های خام حسگر را که از این دستگاه‌ها در طول چنین تصادفی می‌آیند جمع‌آوری می‌کنیم. ما دوربین‌ها را در داخل و خارج خودروها نیز قرار می‌دهیم، بنابراین از روی فیلم، می‌توانید ضربه واقعی را زمان‌بندی کنید، چیزی که حسگرهای فشار هنگام خاموش شدن کیسه هوا در حرکت آهسته می‌بینند. ما قادریم به داده ها با وفاداری بالا نگاه کنیم. ما همچنین به داده‌های وزارت حمل‌ونقل یا NHTSA (اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها) نگاه می‌کنیم تا بفهمیم چه نوع تصادف‌هایی علت اصلی صدمات هستند.

تشخیص تصادف در آیفون 14، آیفون 14 پرو، اپل واچ SE، اپل واچ سری 8 و اپل واچ اولترا در دسترس است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا