بررسی تخصصی

احتمالاً به دلیل تغییر اینرسی، آیفون 15 پرو حتی سبک‌تر از آنچه واقعاً است احساس می‌شود

طبق محاسبات دکتر درنگ، احتمالاً آیفون 15 پرو به طور قابل توجهی سبک تر از آیفون 14 پرو است، نه تنها به دلیل تغییر از فولاد ضد زنگ به تیتانیوم، بلکه همچنین تغییر در لحظه اینرسی دستگاه. LeanCrew وبلاگ.

شاسی داخلی آیفون 15 پرو
وزن آیفون 15 پرو 187 گرم است که 9 درصد کاهش وزن 206 گرمی آیفون 14 پرو را نشان می دهد. اپل در طی اعلامیه خود تاکید کرد که احساس سبک وزن جدید با تغییر قاب فولادی ضد زنگ به تیتانیوم تسهیل می شود. کسانی که قبلاً مدتی را با iPhone 15 Pro سپری کرده‌اند، از جمله MacRumorsدن باربرا، متوجه شده است که چقدر دستگاه در دست سبک تر است. با این حال، تحلیل‌های جدید نشان می‌دهد که آیفون 15 پرو به دلیل تغییر ممان اینرسی، احتمالاً سبک‌تر از کاهش وزن واقعی‌اش است.

ممان اینرسی، یک مفهوم اساسی در فیزیک، مقاومت جسم را در برابر حرکت چرخشی اندازه گیری می کند. مقدار آن با مقدار جرم یک جسم و نحوه توزیع آن جرم تعیین می شود. مهمتر از همه، هر چه جرم دورتر از محور چرخش جسم قرار گیرد، ممان اینرسی بیشتر است. بنابراین، برای اجسام معمولی مانند گوشی‌های هوشمند، این مقاومت در برابر چرخش نقش مهمی در میزان وزن یا سبکی آنها در طول استفاده روزانه دارد.

تغییر اپل از فولاد ضد زنگ به تیتانیوم برای باند بیرونی آیفون 15 پرو، در این تغییر بسیار مهم است زیرا بخش قابل توجهی از کاهش وزن گوشی در لبه‌های بیرونی آن متمرکز شده است. تجزیه و تحلیل دکتر درنگ نشان می‌دهد که با به حداقل رساندن جرم عمدتاً در محیط، اپل به کاهش ممان اینرسی گوشی دست یافته است که بیشتر از چیزی است که از کاهش وزن محض انتظار می‌رود.

این کاهش، که بیشتر از کاهش جرم است، چرخش آیفون 15 پرو را آسان‌تر می‌کند و ممکن است این تصور را افزایش دهد که به طور قابل توجهی سبک‌تر از 14 پرو است.

[…]

کاهش جرم در محیط، که تغییر از فولاد ضد زنگ به تیتانیوم انجام شده است، قطعا ممان اینرسی را بیش از کاهش یکنواخت جرم کاهش داده است. و این کار دستکاری 15 Pro را آسان‌تر می‌کند و – حداقل تا حدودی – به احساس سبکی کمک می‌کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل ابعاد گوشی های جدید و با فرض کاهش جرم بیشتر در اطراف محیط گوشی، لحظه اینرسی برای آیفون 15 پرو به 14 تا 15 درصد کاهش می یابد. به طور کلی این بدان معناست که آیفون 15 پرو فقط وزن کمتری ندارد. طراحی آن تضمین می کند که جرم آن به گونه ای توزیع می شود که باعث می شود مقاومت کمتری در برابر حرکت چرخشی داشته باشد. این منجر به دستگاهی می شود که چابک تر و چابک تر به نظر می رسد و تصور تقویت شده ای از سبکی ایجاد می کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا