بررسی تخصصی

M2 iPad Pro: همه شایعاتی که اشتباه از آب در آمدند

پس از ماه‌ها شایعات و افشاگری‌ها، اپل این هفته بالاخره M2 iPad Pro جدید را از طریق یک بیانیه مطبوعاتی در وب سایت خود منتشر کرد. همانطور که انتظار می رفت، طبق شایعات پیش بینی شده، iPad Pro جدید از تراشه M2 بهره می برد.

iPad Pro M2
با این حال، سایر شایعات صحت نداشتند، و ما تعدادی از این شایعات نادرست را در زیر جمع آوری کرده ایم.

MagSafe و شارژ بی سیم معکوس

یکی از برجسته‌ترین شایعات iPad Pro این بود که مدل‌های آینده دارای نوعی MagSafe و قابلیت شارژ بی‌سیم معکوس خواهند بود. شایعات حاکی از آن است که آی‌پد پرو از پشت شیشه‌ای استفاده می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد آیفون یا ایرپاد را در پشت آی‌پد پرو قرار دهند تا آن را شارژ کنند و در عین حال نوعی سیستم جدید MagSafe را برای خود آی‌پد به کار بگیرند.

شایعات در حال تکامل نشان می‌دادند که اپل چندین طرح اولیه را طراحی کرده و می‌تواند تمام شیشه‌های آن را از بین ببرد، اما شایعه‌ای که امکان‌پذیرتر از لوگوی شیشه‌ای اپل برای سازگاری با شارژ بی‌سیم است نیز محقق نشد.

رابط چهار پین جدید

شایعه ای حاکی از آن است که مدل های آیپد پرو آینده دارای یک کانکتور چهار پین جدید در کنار کانکتور سه پین ​​موجود در آیپدهای رده بالا خواهند بود. این شایعه حاکی از آن بود که اتصال چهار پین جدید برای پشتیبانی از طیف گسترده‌تری از لوازم جانبی با توان بالاتر استفاده می‌شود.

این شایعه در نهایت محقق نشد، زیرا آخرین نسل ششم آی‌پد پرو 12.9 اینچی و نسل پنجم آی‌پد پرو 11 اینچی، همان کانکتور سه پین ​​قبلی را دارند.

دوربین FaceTime منظره

Apple iPad نسل دهم FaceTime 221018


اپل با نسل دهم آی‌پد، دوربین جلوی فیس‌تایم را برای اولین بار روی لبه‌ی بلند قاب آی‌پد قرار داده است و به آی‌پد دوربین جلویی افقی داده است. یک شایعه حاکی از آن بود که اپل همان دوربین فیس تایم افقی را به iPad Pro می آورد و همچنین یک لوگوی افقی اپل را در پشت قرار می دهد تا جهت گیری پیش فرض آی پد را به صورت افقی و نه عمودی نشان دهد.

تصمیم اپل برای آوردن دوربین FaceTime افقی به iPad سطح پایه در همان چرخه به‌روزرسانی مانند iPad Pro، در حالی که آن را به iPad Pro نمی‌آورد، مطمئناً برای برخی از مشتریان جذاب خواهد بود.

نتیجه

در حالی که این ویژگی‌ها و تغییرات شایعه شده در آخرین نسخه‌های حرفه‌ای iPad اتفاق نیفتادند، اما این بدان معنا نیست که هرگز محقق نمی‌شوند زیرا ممکن است برخی از ویژگی‌ها را در مدل‌های آینده iPad Pro ببینیم. آخرین M2‌ iPad Pro اوایل این هفته برای پیش‌سفارش در دسترس قرار گرفت و از چهارشنبه 26 اکتبر به دست مشتریان خواهد رسید.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا