بررسی تخصصی

نتفلیکس با مشارکت Sennheiser، صدای فضایی را برای همه دستگاه‌ها منتشر می‌کند

نتفلیکس امروز اعلام کرد که با Sennheiser برای تجربه صوتی فضایی جدیدی که برای کاتالوگ محتوای نتفلیکس در دسترس خواهد بود، همکاری می کند.

نتفلیکس 2
با استفاده از فناوری Sennheiser AMBEO، صدای استریو با تجربه صدای فراگیر فراگیر که با همه دستگاه‌ها، همه برنامه‌های پخش سازگار است و نیازی به بلندگوهای صدای فراگیر یا تجهیزات سینمای خانگی ندارد، بهبود می‌یابد.

این ویژگی صدای مکانی را در دستگاه‌هایی (از جمله دستگاه‌های اپل) که معمولاً از آن پشتیبانی نمی‌کنند، فعال می‌کند. این فناوری جدا از پشتیبانی صوتی فضایی است که از آگوست 2021 بر روی سخت‌افزار سازگار با صدای مکانی اپل در دسترس بوده است و برای کسانی طراحی شده است که دستگاه‌هایی که قبلاً از ویژگی صوتی فضایی پشتیبانی می‌کنند، ندارند.

نتفلیکس می‌گوید مشترکانی که بلندگوهای صدای فراگیر یا دستگاه‌هایی که با ویژگی صوتی فضایی سنتی کار می‌کنند ندارند، هنگام تماشای یک برنامه تلویزیونی یا فیلم سازگار، صدای فضایی را به‌طور خودکار فعال می‌کنند.

برای کسانی که آشنا نیستند، صدای فضایی برای ارائه صدایی شبیه به تئاتر از یک فیلم، ویدئو یا برنامه تلویزیونی که در حال تماشای آن هستید، طراحی شده است، و یک تجربه صوتی را ارائه می دهد که به نظر می رسد از اطراف شما می آید.

به گفته نتفلیکس، صدای فضایی از امروز در حال انتشار در کاتالوگ محتوای نتفلیکس است و کاربران می‌توانند نمایش‌ها و فیلم‌هایی را که از صدای مکانی پشتیبانی می‌کنند با تایپ کردن «صوت فضایی» در نوار جستجو پیدا کنند.

برای روشن بودن، برای کسانی که دستگاه‌های Apple سازگار با صدای فضایی دارند، هیچ چیز تغییر نخواهد کرد زیرا پشتیبانی صوتی فضایی قبلاً در دسترس بوده است. هدفون‌های سازگار اپل شامل نسل سوم AirPods، AirPods Pro، AirPods Max و Beats Fit Pro هستند.

دستگاه‌های سازگار اپل عبارتند از iPhone 7 یا بالاتر، iPad Air نسل سوم و جدیدتر، iPad mini نسل پنجم و بالاتر، iPad Pro نسل سوم یا بالاتر، و Apple TV 4K. آیفون ها و آیپدها باید iOS 15.1 یا بالاتر و Apple TV 4K باید دارای tvOS 15 یا بالاتر باشند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا