بررسی تخصصی

مدیر عامل Reddit: خاموشی های Subreddit مربوط به آپولو “گذر خواهد کرد”، تا کنون تاثیر قابل توجهی بر درآمد نداشته است

استیو هافمن، مدیرعامل ردیت، روز دوشنبه به کارمندان ردیت گفت که نگران اعتراضات فعلی نسبت به تغییرات ناگهانی API این شرکت نیست. در نامه ای که توسط آستانههافمن گفت در حالی که در حال حاضر “سر و صدای زیادی” وجود دارد، “می گذرد.” او همچنین گفت که Reddit “تاکنون هیچ تاثیر قابل توجهی در درآمد نداشته است.”

نماد برنامه reddit
تعدادی از subreddits تحت نظارت جامعه در روز دوشنبه، 12 ژوئن، شروع به تعطیلی و خصوصی شدن کردند و در بسیاری از موارد خاموشی تا چهارشنبه، 14 ژوئن ادامه داشت. Subreddits با میلیون ها مشترک در این اعتراض شرکت می کنند. خصوصی شدن به این معنی است که هیچ پست جدیدی نمی‌تواند به یک Subreddit ارسال شود، و در برخی موارد، محتوای subreddit اصلا قابل مشاهده نیست.

نامه کامل هافمن در زیر آمده است:

از شب گذشته، حدود هزار ساب ردیت خصوصی شده اند. ما پیش‌بینی می‌کنیم که بسیاری از آنها تا چهارشنبه بازگردند، همانطور که بسیاری گفته‌اند. در حالی که می‌دانستیم این در حال آمدن است، با این وجود این یک چالش است و ما کارمان را برایمان قطع کرده‌ایم. تعدادی از Snoo به صورت شبانه روزی کار می کنند، با فشارهای زیرساختی سازگار شده اند، با جوامع درگیر هستند و به مسائل بی شمار مربوط به این خاموشی پاسخ می دهند. متشکرم، تیم

ما تاکنون هیچ تاثیر قابل توجهی در درآمد ندیده ایم و به نظارت ادامه خواهیم داد.

سر و صدای زیادی با این یکی وجود دارد. از جمله پر سر و صداترین هایی که دیده ایم. لطفاً بدانید که تیم‌های ما در آن هستند و مانند همه انفجارها در Reddit، این یکی نیز خواهد گذشت. مهم ترین کارهایی که می توانیم در حال حاضر انجام دهیم، متمرکز ماندن، سازگاری با چالش ها و ادامه حرکت به جلو است. ما کاملاً باید آنچه را که گفته ایم ارسال کنیم. تنها راه‌حل بلندمدت، بهبود محصول ما است و در کوتاه‌مدت، چند راه‌اندازی ابزار بحرانی آتی داریم که باید آن‌ها را بررسی کنیم.

در حالی که دو بزرگترین برنامه شخص ثالث، Apollo و RIF، به همراه چند نفر دیگر، گفته اند که قصد دارند در پایان ماه تعطیل شوند، ما هنوز در حال گفتگو با برخی دیگر هستیم. و همانطور که در پست هفته گذشته خود اشاره کردم، ما برنامه های مبتنی بر دسترسی را معاف خواهیم کرد و تاکنون با RedReader و Dystopia توافقاتی داشته ایم.

متاسفم که این را می گویم، اما لطفاً حواستان به پوشیدن لباس های Reddit در ملاء عام باشد. برخی از مردم واقعاً ناراحت هستند و ما نمی‌خواهیم که شما مورد ناامیدی آنها باشید.

باز هم از آن عبور خواهیم کرد. از همه شما برای کمک به ما در انجام این کار سپاسگزاریم.

در حالی که قرار بود این اعتراض تنها چند روز ادامه داشته باشد، پاسخ بی‌رحمانه هافمن به نگرانی‌های کاربران و ناظران می‌تواند به طور بالقوه وضعیت را تشدید کند. برخی از subreddit ها قبلاً متعهد شده اند که تا زمانی که Reddit یک تغییر معنی دار ایجاد نکند، غیرقابل دسترسی خواهند بود. به عنوان مثال، subreddit r/Apple محبوب مرتبط با اپل، تصمیم گرفته است به طور نامحدود بسته بماند.

خاموشی‌ها برای پشتیبانی از برنامه شخص ثالث Reddit Apollo و سایر برنامه‌های شخص ثالث است، که برخی از آنها به‌زودی به دلیل مقدار پولی که Reddit می‌خواهد برای دسترسی به API دریافت کند و زمان محدودی که توسعه‌دهندگان باید انجام دهند، آفلاین می‌شوند. قبل از انباشت کارمزد تغییرات را ایجاد کنید.

کریستین سلیگ، توسعه‌دهنده آپولو، گفت که برنامه او 20 میلیون دلار در سال هزینه دارد، به همین دلیل است که تصمیم گرفت آن را در 30 ژوئن تعطیل کند. آپولو و سایر برنامه‌های شخص ثالث طیف وسیعی از ویژگی‌ها را ارائه می‌دهند که از طریق رسمی subpar در دسترس نیستند. برنامه Reddit.

Reddit تجربه برنامه مشابهی را برای کاربران یا مدیرانی که از آپولو به عنوان ابزار تعدیل استفاده می کنند، ارائه نمی دهد. ناظران Subreddit به صورت رایگان کار می کنند و بر جوامع مربوطه خود بدون هیچ گونه غرامتی نظارت می کنند. مدیران نارضایتی فزاینده ای را از کمبود ابزارهای ارائه شده توسط Reddit ابراز کرده اند و گفته اند که از دست دادن آپولو کار آنها را سخت تر می کند.

هافمن از عقب نشینی در مورد تغییرات قیمت گذاری API یا جدول زمانی پیاده سازی خودداری کرده است و همچنین چندین بار به Selig بدگویی کرده است و در مورد تعاملاتی که Reddit با آپولو علی رغم اسناد ارائه شده توسط Selig دروغ گفته است.

در حال حاضر، بیش از 8000 ساب‌ردیت با میلیون‌ها کاربر Reddit تاریک شده‌اند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا