بررسی تخصصی

وودافون و سه شبکه ادغام شدند تا بزرگترین اپراتور تلفن همراه بریتانیا را تشکیل دهند

اپراتورهای تلفن همراه بریتانیایی Vodafone و Three UK با قراردادی برای ادغام فعالیت‌های خود در بریتانیا موافقت کردند که در صورت تایید قانون‌گذاران، آن را به بزرگترین شبکه تلفن همراه در این کشور تبدیل می‌کند.

مقاله سه و لوگوی وودافون
در حال حاضر بزرگترین بازیگران بازار موبایل بریتانیا Virgin Media O2 با حدود 24 میلیون مشتری و EE با 20 میلیون کاربر هستند.

Vodafone و Three UK سومین و چهارمین شرکت‌های بزرگ تلفن همراه هستند، اما ادغام آنها حدود 27 میلیون مشتری را به ارمغان می‌آورد و مجموع سهم بازار آنها را از Virgin Media O2 می‌گیرد.

سازمان رقابت و بازار (CMA) اکنون ادغام را بررسی خواهد کرد، به ویژه برای بررسی اینکه آیا این ادغام باعث افزایش قیمت مشتریان می شود یا خیر.

Vodafone و Three ادعا کردند که این معامله “برای مشتریان عالی، برای کشور عالی، برای رقابت عالی” خواهد بود، اما CMA ممکن است اینطور نبیند.

همان ناظر رقابت در ماه مه از تصویب بریتانیا برای تصاحب 69 میلیارد دلاری مایکروسافت اکتیویژن بلیزارد جلوگیری کرد.

صحبت کردن با اخبار بی بی سیکارن ایگان، رئیس بخش موبایل در شرکت تحقیقاتی Enders Analysis، گفت که معاملات مشابه در سایر کشورها منجر به افزایش قیمت نشده است، اما افزود که “رویکرد جنگ طلبانه CMA اخیراً برای ادغام ها دلگرم کننده نیست.”

اتحادیه یونیت، که نماینده کارگران وودافون و سه است، مخالفت کرد و گفت که این معامله “بی پروا” است و “قبض های مردم را افزایش می دهد و به معنای از دست دادن شغل است.”

وودافون در حال حاضر برنامه هایی را برای کاهش 11000 شغل تنظیم کرده است و مدیر عامل و مدیر مالی مارگریتا دلا واله در ماه می اعتراف کرد که “عملکرد آن به اندازه کافی خوب نبوده است.” از آن زمان هر دو شرکت اعلام کرده‌اند در صورت تایید ادغام، ظرف مدت پنج سال مشاغل بیشتری را کاهش خواهند داد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا