بررسی تخصصی

تحلیلگران نمی‌دانند که اپل چه تعداد مک در سه ماهه گذشته عرضه کرده است

در چند سال گذشته، اپل اطلاعاتی در مورد تعداد آیفون‌ها، مک‌ها و آی‌پدهای فروخته‌شده ارائه نکرده است، که تحلیلگران، مشتریان، سرمایه‌گذاران و دیگران را در مورد فروش دقیق دستگاه‌ها در تاریکی نگه داشته است. این باعث شده است که تحلیلگران تلاش کنند تا محموله های محصول را تخمین بزنند، و همانطور که اعداد سه ماهه Mac تایید می کنند، این یک فرآیند بسیار نادرست است.

مک بوک هوا قرمز
شرکت‌هایی مانند گارتنر، IDC و کانالیز در واقع به نظر می‌رسد هیچ سرنخی از تعداد مک‌های فروخته‌شده اپل در سه ماهه سوم ندارند.

IDC تخمین می زند که اپل در طول سه ماهه 10 میلیون مک فروخته است که در مقایسه با 7 میلیون دستگاه در سه ماهه سال قبل، رشد چشمگیر 40.2 درصدی را نشان می دهد. با این حال، گارتنر معتقد است که اپل تنها 5.8 میلیون مک فروخته است که نسبت به 6.9 میلیون دستگاه در سه ماهه سال قبل کاهش 15.6 درصدی داشته است.

بین تخمین‌های IDC و Gartner 4.3 میلیون مک مغایرت محموله‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این تخمین‌های محموله چقدر غیرقابل اعتماد هستند. Canalys در میانه این دو تخمین قرار دارد که نشان می دهد اپل 8 میلیون مک فروخته است که در مقایسه با 7.9 میلیون دستگاه در سه ماهه سال قبل، رشد 1.7 درصدی را نشان می دهد.

ما در طول تاریخ شاهد اختلافات بین تخمین های ارائه شده توسط IDC، Gartner و Canalys بوده ایم، اما نه تا این حد. اپل اطلاعات بیشتری را در مورد درآمد سه ماهه سوم تقویمی (سه ماهه چهارم مالی) در جریان تماس درآمدی خود در 27 اکتبر ارائه خواهد کرد، که باید بینشی از میزان فروش مک به ما بدهد.

اپل در این سه ماهه M2 MacBook Air و ‌M2‌ MacBook Pro جدید را عرضه می‌کرد، اما همچنین به دلیل مشکلات زنجیره تامین، در تعدادی از مک‌های مک با تاخیر در ارسال مواجه بود. همانطور که در بالا ذکر شد، اپل اطلاعات فروش واحد را ارائه نخواهد کرد، اما درآمد کلی Mac همه چیز را کمی روشن می کند، حداقل از نظر فروش و درآمد سال به سال.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا