بررسی تخصصی

iOS 16: نحوه ایجاد موارد دلخواه در یک گروه Tab Safari

در iOS 16، که در حال حاضر در نسخه بتا است، اپل چندین پیشرفت در مرورگر سافاری خود ایجاد کرده است، از جمله برخی ویژگی‌های جدید هنگام کار در Tab Groups. یکی از اینها امکان انتخاب صفحات وب از نشانک های خود به گونه ای است که به عنوان موارد دلخواه در صفحه شروع هر برگه جدیدی که در یک گروه برگه خاص باز می کنید ظاهر شوند. در اینجا نحوه کار آن آمده است.


اگر با Tab Groups آشنا نیستید، آن‌ها راهی مفید برای ذخیره و مدیریت آسان برگه‌های مرتبط، مانند مواردی که هنگام برنامه‌ریزی سفر یا خرید استفاده می‌شوند، ارائه می‌کنند. اپل این ویژگی را در iOS 15 معرفی کرد و می‌توانید برای اطلاعات بیشتر، مقاله نحوه کار اختصاصی ما را بررسی کنید.

وقتی نوبت به افزودن موارد دلخواه به گروه‌های برگه خاص می‌رسد، ابتدا باید برخی از صفحات وب را در نشانک‌های خود داشته باشید و حداقل یک گروه برگه ایجاد کنید. سپس می توانید این مراحل را دنبال کنید.

 1. در مرورگر برگه سافاری، با ضربه زدن به وسط نوار برگه در پایین صفحه و سپس انتخاب نام آن، مطمئن شوید که Tab Group شما فعال است.
 2. بعد، روی ضربه بزنید به علاوه (+) در گوشه سمت چپ پایین برای باز کردن یک برگه جدید که صفحه شروع را نشان می دهد.
 3. به پایین صفحه شروع بروید و ضربه بزنید ویرایش کنید.

  سافاری

 4. سوئیچ کناری را روشن کنید موارد دلخواه گروه برگه، سپس روی ضربه بزنید ایکس در گوشه بالا سمت راست برای بستن منوی سفارشی کردن صفحه شروع.
 5. در بالای صفحه شروع، روی آن ضربه بزنید به علاوه (+) در مربع برای اضافه کردن یک برگه مورد علاقه گروه Tab.

  سافاری

 6. با ضربه زدن روی یک صفحه وب از لیست نشانک‌ها، یک مورد دلخواه اضافه کنید.
 7. مراحل 5 و 6 را برای افزودن موارد دلخواه بیشتر تکرار کنید.

  سافاری

و اکنون کار شما تمام شده است. موارد دلخواه گروه برگه شما اکنون در صفحه شروع هر برگه جدیدی که در گروه برگه باز می کنید ظاهر می شود.

برچسب: سافاری

این مقاله، “iOS 16: نحوه ایجاد موارد دلخواه در یک گروه Safari Tab” اولین بار در MacRumors.com ظاهر شد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا