بررسی تخصصی

SOS اضطراری آیفون 14 از طریق ویژگی ماهواره اکنون در استرالیا و نیوزلند در دسترس است

اپل امروز اعلام کرد که Emergency SOS از طریق ماهواره اکنون در استرالیا و نیوزیلند در دسترس است. این ویژگی که در همه مدل‌های آیفون 14 موجود است، به کاربران امکان می‌دهد در صورت در دسترس نبودن پوشش تلفن همراه و وای‌فای، پیام‌های متنی را از طریق ماهواره برای خدمات اضطراری ارسال کنند. کاربران همچنین می توانند موقعیت مکانی خود را از طریق ماهواره در برنامه Find My به اشتراک بگذارند.

SOS اضطراری آیفون 14 از طریق ویژگی ماهواره
SOS اضطراری از طریق ماهواره به طور پیش‌فرض در آیفون‌های دارای iOS 16.4 یا بالاتر در استرالیا و نیوزلند فعال است. گزینه ای برای ارسال پیام متنی از طریق ماهواره پس از شماره گیری 000 در استرالیا یا 111 در نیوزلند خارج از محدوده پوشش تلفن همراه و Wi-Fi ظاهر می شود. همچنین یک حالت نمایشی در برنامه تنظیمات تحت Emergency SOS وجود دارد که به کاربران امکان می‌دهد بدون تماس با امدادگران اضطراری با این سرویس آشنا شوند.

با استفاده از این سرویس، اپل می‌گوید کاربران می‌توانند پیام‌ها را در کمتر از 15 ثانیه در شرایط واضح ارسال و دریافت کنند. از کاربران خواسته می شود تا یک پرسشنامه کوتاه با اطلاعات حیاتی را تکمیل کنند و سپس رابط کاربری به کاربران نشان می دهد که در کجای آسمان آیفون خود را برای اتصال و ارسال پیام اولیه نشان دهند. این پیام شامل پاسخ‌های پرسشنامه کاربر، موقعیت مکانی، ارتفاع، سطح باتری آیفون و اطلاعات شناسه پزشکی در صورت تنظیم است.

اپل می‌گوید این سرویس برای کار در فضای باز و با دید واضح از آسمان طراحی شده است. اپل هشدار می‌دهد که شاخ و برگ یا سایر موانع می‌تواند منجر به طولانی‌تر شدن ارسال پیام‌های اضطراری یا عدم ارسال آن شود و اتصال ماهواره‌ای ممکن است در مکان‌های بالاتر از عرض جغرافیایی ۶۲ درجه مانند مناطق شمالی کانادا و آلاسکا کار نکند.

در استرالیا و نیوزلند، SOS اضطراری از طریق ماهواره از امروز یا در زمان فعال‌سازی هر مدل آیفون 14 به مدت دو سال رایگان است. این سرویس در اتریش، بلژیک، کانادا، فرانسه، آلمان، ایرلند، ایتالیا، لوکزامبورگ، هلند، پرتغال، بریتانیا و ایالات متحده نیز در دسترس است.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا