بررسی تخصصی

متا تا حدودی تغییرات حریم خصوصی iOS اپل را برای کند کردن برنامه‌های استخدام در سال 2022 مقصر می‌داند.

دیوید وهنر، مدیر مالی شرکت، در یک یادداشت داخلی گفت: متا، که هنوز بیشتر با نام فیس بوک شناخته می شود، قصد دارد تا پایان سال 2022 کارمندان جدید کمتری نسبت به برنامه قبلی استخدام کند. بیزینس اینسایدر که تا حدی اپل را مقصر دانست.

متای فیس بوک
وهنر در نامه ای به کارمندان متا گفت که شرکت باید “نگاهی دیگر به اولویت های ما بیندازد و تصمیمات سختی در مورد پروژه هایی که در کوتاه مدت و میان مدت دنبال می کنیم اتخاذ کند.” با توجه به رشد درآمد کمتر از حد انتظار در سه ماهه گذشته، که ونر تا حدودی آن را به خاطر چارچوب ATT (شفافیت ردیابی برنامه) اپل می‌داند، متا کارمندان کمتری را برای بقیه سال 2022 استخدام خواهد کرد.

وهنر گفت که این تغییر “تقریبا بر تمامی تیم های شرکت تاثیر خواهد گذاشت” و افزود: “این فرصتی برای اولویت بندی مجدد کارها خواهد بود تا مطمئن شویم همه ما بر روی مهمترین چیزها متمرکز شده ایم.” با این حال، ونر نسبت به آنچه که در راه است با وجود آشفتگی چند سه ماهه اخیر خوشبین است.

مهم‌تر از همه، ونر گفت که متا امیدوار است استفاده از هوش مصنوعی در تجارت تبلیغاتی‌اش به کاهش ضررهای ناشی از چارچوب ATT اپل کمک کند. چارچوب ATT که در سال 2020 راه اندازی شد، به کاربران این امکان را می دهد که در برنامه ها و وب سایت های متعلق به شرکت های دیگر ردیابی شوند یا نه. بیش از هر شرکت دیگری، متا مخالف دادن این انتخاب به کاربران بود و همچنان مخالف است.

هنگامی که کاربران برای اولین بار برنامه ای را در iOS 14.5 و نسخه های جدیدتر باز می کنند، می توانند “Allow Tracking” یا “Ask App Not to Track” را انتخاب کنند. با استفاده از دومی، آن برنامه دیگر به بخش مهمی از اطلاعات شناخته شده به عنوان IDFA یا شناسه برای تبلیغ کنندگان دسترسی ندارد، که هدف قرار دادن تبلیغات شخصی شده برای آن کاربر را دشوارتر می کند.

در دسامبر 2020، متا یک آگهی تمام صفحه در آن منتشر کرد مجله نیویورک تایمز، مجله ی وال استریت، و واشنگتن پست فراخوانی حریم خصوصی اپل برای مشاغل کوچک بد است. متا در این تبلیغ گفت که «محدود کردن نحوه استفاده از تبلیغات شخصی‌سازی شده بر شرکت‌های بزرگ‌تری مانند ما تأثیر می‌گذارد» و افزود: «به‌روزرسانی نرم‌افزاری اجباری» اپل «توانایی کسب‌وکارها برای اجرای تبلیغات شخصی‌شده و دسترسی مؤثر به مشتریان خود را محدود می‌کند».

بیش از یک ماه بعد، تیم کوک، مدیرعامل اپل در یک سخنرانی گفت که اپل مدت‌هاست از حفظ حریم خصوصی کاربران دفاع می‌کند و ATT گامی در مسیر درست است. کوک گفت: «ATT به یک مسئله بسیار واقعی پاسخ می دهد. “تکنولوژی برای موفقیت نیازی به مجموعه گسترده ای از داده های شخصی ندارد که در ده ها وب سایت و برنامه به هم متصل شده باشند. تبلیغات بدون آن برای دهه ها وجود داشته و پیشرفت کرده است. و ما امروز اینجا هستیم زیرا مسیر کمترین مقاومت به ندرت مسیری است. از خرد.”

کوک با ارجاع به کارگزاران داده و شرکت‌های بدخواه، افزود: «هیچ‌وقت چندان واضح نبوده است که چگونه حق اساسی ما برای حفظ حریم خصوصی و در نتیجه ساختار اجتماعی ما را تضعیف می‌کند.» زاکربرگ گفت که ویژگی‌های حریم خصوصی اپل تغییر نحوه عملکرد متا را هدف قرار می‌دهد و ادعا می‌کند که این تغییرات فقط برای اپل است.

پختن در یک توییت گفت که حتی با ATT، متا می تواند “به ردیابی کاربران در برنامه ها و وب سایت ها مانند قبل ادامه دهد” اما به لطف ATT، کاربران اکنون به سادگی یک انتخاب دارند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا