بررسی تخصصی

برنامه محبوب Reddit Apollo باید سالانه ۲۰ میلیون دلار تحت قیمت گذاری جدید API بپردازد

برنامه محبوب Reddit Apollo به دلیل قیمت گذاری برنامه ریزی شده API که Reddit در حال اجرای آن است، ممکن است نتواند مانند آینده کار کند.

آپولو برای ویژگی Reddit
امروز به کریستین سلیگ، توسعه دهنده آپولو گفته شد که Reddit قصد دارد برای 50 میلیون درخواست API، 12000 دلار دریافت کند. ماه گذشته، آپولو هفت میلیارد درخواست کرد، که به این معنی است که سلیگ باید 1.7 میلیون دلار در ماه یا 20 میلیون دلار در سال به Reddit بپردازد تا برنامه را ادامه دهد.

کاربر آپولو به طور متوسط ​​از 344 درخواست در روز استفاده می کند که قیمت آن 2.50 دلار در ماه است، بیش از دو برابر هزینه اشتراک فعلی، یا مبلغی که Selig قادر به پرداخت آن نیست. در حال حاضر، Apollo Pro یک بار هزینه 4.99 دلاری است که ویژگی‌های اضافی را باز می‌کند، و Apollo Ultra یک سطح پرمیوم‌تر است که هزینه آن 12.99 دلار در سال است.

سلیگ می‌گوید که از قیمت‌گذاری برنامه‌ریزی شده ردیت «عمیقاً ناامید است»، زیرا این شرکت قول داده است «مثل توییتر عمل نکند» و هزینه‌های غیرمنطقی از توسعه‌دهندگان دریافت نکند. برای مقایسه، توییتر برای 50 میلیون توییت 42000 دلار دریافت می کند. در حالی که Reddit برای 50 میلیون درخواست هزینه کمتری 12000 دلار دریافت می کند، هنوز برای یک توسعه دهنده مستقل هزینه زیادی دارد.

به گفته Selig، او برای 50 میلیون تماس API ماهانه 166 دلار به سایت ذخیره‌سازی تصویر و شبکه اجتماعی Imgur پرداخت می‌کند و این به چیزی نزدیک‌تر است که او انتظار داشت Reddit آن را شارژ کند. سلیگ می‌گوید در حالی که ردیت بیش از نیمی از تماس‌های تلفنی «ارتباط‌آمیز و مدنی» بوده است، قیمت‌گذاری «هیچ چیزی مبتنی بر واقعیت یا از راه دور منطقی» نیست. Reddit ادعا کرده است که قیمت گذاری منعطف نیست و این قیمتی است که توسعه دهندگان دریافت خواهند کرد.

Apollo محبوب ترین برنامه شخص ثالث Reddit است، در درجه اول به دلیل کاری که Selig در آن انجام داده است. او مرتباً ویژگی‌ها و به‌روزرسانی‌های جدید را اضافه می‌کند و با کاربران ارتباط برقرار می‌کند تا درباره عملکردهای جدید بازخورد دریافت کند.

Reddit برنامه خود را حفظ می کند، اما گزینه های ویژگی مشابه آپولو را ندارد. پرداخت هزینه گزاف از توسعه دهندگان می تواند برنامه های شخص ثالث را مجبور به توقف وجود کند و کاربران را به سمت برنامه رسمی که Reddit کنترل بیشتری روی آن دارد سوق دهد.

اخباری مبنی بر اینکه Reddit هزینه دسترسی به API را آغاز خواهد کرد در ماه آوریل پس از تصمیم توییتر برای حذف برنامه های شخص ثالث منتشر شد. استفاده از Reddit برای ربات‌ها و محققانی که از سایت برای اهداف آکادمیک استفاده می‌کنند رایگان است، اما برنامه‌هایی مانند Apollo در آینده باید هزینه پرداخت کنند. هنگام صحبت کردن با مجله نیویورک تایمز در ماه آوریل، استیو هافمن، مدیر عامل Reddit، گفت: “زمان خوبی برای ما است که شرایط را سخت تر کنیم” و اضافه کرد که او احساس می کند “عادلانه” است.

کاربران آپولو با شکایت های متعدد در Reddit و سایر شبکه های اجتماعی مانند توییتر، به طور قابل درک از این تغییر ناراحت هستند. زمانی که Reddit شروع به شارژ برای دسترسی API کند، مشخص نیست چه اتفاقی برای آپولو خواهد افتاد. حداقل، Selig باید قیمت اشتراک را به میزان قابل توجهی افزایش دهد و برنامه احتمالاً دیگر نمی تواند از کاربران رایگان پشتیبانی کند.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا