بررسی تخصصی

جزئیات مبارزه اپل با هدست واقعیت مجازی/AR/VR که مدت ها شایعه شده بود در گزارش جدید منتشر شد.

اطلاعاتWayne Ma امروز گزارشی طولانی منتشر کرد که جزئیات چالش‌های فنی و رهبری اپل در طول توسعه هدست AR/VR را که مدت‌ها شایعه شده بود، منتشر کرد، که در حال حاضر انتظار می‌رود تا پایان سال 2023 معرفی شود.

مفهوم هدست apple ar 1

رندر هدست اپل ایجاد شده توسط ایان زلبو بر اساس گزارش اطلاعات

به عنوان مثال، این گزارش ادعا می‌کند که تیم اپل که بر روی این هدست کار می‌کند، به رهبری مایک راکول، مدیر سابق Dolby، مرتباً برای دریافت کمک در پروژه از سایر بخش‌های شرکت باید مبارزه می‌کردند. از اواسط سال 2017، این تیم همچنین در ساختمان‌های اداری در سانی‌ویل، کالیفرنیا که چندین مایل دورتر از دفتر مرکزی اپل بودند، کار کردند، که ظاهراً “به حفظ نامرئی گروه برای بقیه اپل کمک کرد.”

به عنوان مثال، در اوایل سال 2018، یکی از اعضای تیم راکول از گروه مهندسی سخت افزار دوربین اپل خواست تا یک ویژگی سفت‌افزاری را اضافه کنند که سرعت گرفتن تصاویر توسط دوربین‌های هدست و بازپخش آن‌ها را در نمایشگر افزایش دهد. گروه Rockwell می خواست این ویژگی را در یک نمونه اولیه از هدست قبل از یک نسخه آزمایشی مهم برای 100 کارمند برتر اپل، به نام T100، بگنجانند. به یکی از اعضای گروه راکول گفته شد که هدست در اولویت نیست و گروه او باید تا عرضه آیفون XS در اواخر همان سال منتظر بمانند.

این گزارش می افزاید که تیم باتری های قابل تعویض را برای این هدست در نظر گرفت که کاربران را قادر می ساخت تا حداکثر هشت ساعت در روز از آن استفاده کنند، اما این ایده در نهایت به دلیل پیچیدگی های موجود کنار گذاشته شد. بر اساس این گزارش، از سال 2021، این هدست دارای باتری بود که می توانست «چند ساعت، مطابق با محصولات مشابه» دوام بیاورد.

گزارش کامل بسیاری از چالش‌های دیگر را تشریح می‌کند و برای علاقه‌مندان به توسعه هدست اپل خواندنی ارزشمند است.

بلومبرگمارک گورمن، تاکاشی موچیزوکی و دبی وو قبلاً مشکلاتی را که اپل در رابطه با این هدست با آن مواجه بوده است، از گرم شدن بیش از حد گرفته تا چالش‌های دوربین و نرم‌افزار را بیان کردند. گورمن گفت که این هدست از دو تراشه استفاده می‌کند که حداقل یکی از آنها با تراشه M1 Pro در آخرین مدل‌های مک‌بوک پرو 14 و 16 اینچی برابری می‌کند.

اطلاعات سال گذشته تصویری از هدست فرضی اپل را بر اساس “نمونه اولیه مرحله آخر” که مشاهده کرد به اشتراک گذاشت. در این گزارش ادعا شده است که این هدست دارای یک گیره خمیده با مواد توری نرم، هدبندهای قابل تعویض و نمایشگر دوگانه 8K خواهد بود. به گفته مشاور صنعت نمایش، راس یانگ، حتی ممکن است نمایشگر سومی نیز وجود داشته باشد.

Rate this post

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا